امروز : پنج شنبه, ۲۳ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۹ - ۹:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:

سوریه تنها کشور عربی بود که به فلسطین خیانت نکرد

رحیم پور ازغدی : تمام دولت‌های عربی به فلسطین خیانت کرده بودند و سوریه تنها کشور عربی است که خیانت نکرده و سوریه اگر نبود، لبنان آزاد نمی‌شد و غزه مقاومت نمی‌کرد و شکست‌های پی‌درپی رژیم صهیونیستی اتفاق نمی‌افتاد.

به گزارش بابل نوین،به نقل از خبرگزاری قدس (قدسنا)، حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی روز یکشنبه  در سخنرانی با موضوع «نقش مقام معظم رهبری در دفاع مقدس و مقاومت اسلامی» که در دانشگاه منتظری برگزار شد، اظهار داشت: اگر جنگ منطقه را با چشم مسلح نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که این جنگ ادامه جنگ هشت‌ ساله و یکی از جنگ‌های جهانی است و تمام جریان‌هایی که کنار صدام بودند، اکنون علیه عراق و صدام و سوریه می‌جنگند.

وی با بیان اینکه جنگ منطقه جنگ جهانی است که بیش از ۳۰ کشور در آن مداخله می‌کنند، افزود: در رأس جنگ منطقه دو الی سه کشور دیده می‌شوند اما بین ۲۰ تا ۳۰ کشور در این جنگ حضور دارند.

به نقل از فارس استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه سوریه تنها کشور عربی بود که به فلسطین خیانت نکرد، اضافه کرد: سوریه کشوری متفاوت است، چراکه تمام دولت‌های عربی به فلسطین خیانت کرده بودند و سوریه تنها کشور عربی است که خیانت نکرده و سوریه اگر نبود، لبنان آزاد نمی‌شد و غزه مقاومت نمی‌کرد و شکست‌های پی‌درپی رژیم صهیونیستی اتفاق نمی‌افتاد.

رحیم‌پور ازغدی به حضور ایران در سوریه اشاره و عنوان کرد: دولت عراق و سوریه بارها اعلام کرده‌اند که اگر مشورت‌های نظامی و فرماندهی ایران نبود، گروهک تروریستی داعش تاکنون کل عراق و سوریه را می‌گرفت و این نشان از قدرت نظامی و عملیاتی ایران دارد که بدون اینکه حضور مستقیم داشته باشد توانسته دو کشور اسلامی را از سقوط نجات دهد‌.

وی با تأکید بر اینکه اگر موقعیت عراق و سوریه تثبیت بماند مقاومت ضد صهیونیستی تقویت و احیا می‌شود، متذکر شد: رژیم صهیونیستی خط مقدم استعمار غرب است و اگر سقوط کند دژ استعمار غرب شکسته خواهد شد، چراکه تمام غرب پشت رژیم صهیونیستی است و اگر بشکند تاریخ جدیدی آغاز می‌شود و تاریخ ۲۰۰ ساله استعمار به هم می‌ریزد که این امر هم دور نیست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: در ظاهر صحنه گروهک تروریستی داعش ۲ دسته آدم وجود دارند، یک گروه مزدورانی هستند که پول می‌گیرند و گروه دیگر افراد ساده‌ای هستند که فکر می‌کنند این نبردی برای تشکیل خلافت اسلامی است و فریب‌خورده هستند که این گروه قربانیان دسته اول هستند و کارهای انتحاری و سخت بر عهده آن‌هاست و همین‌ها بودند که در اروپا حرکت‌های تروریستی انجام دادند، اما در پشت‌صحنه داعش، تمام قدرت‌های دیکتاتوری و حکومت‌های منطقه مثل امارات، اردن، قطر، ترکیه، عربستان قرار دارند.

رحیم‌پور با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی به‌ صراحت اعلام کرده که داعش در سوریه به نفع ماست، تصریح کرد: گروهک تروریستی داعش به نفع آن‌هاست و در ادامه هم داعش اعلام می‌کند که مشکل ما حکومت سوریه است و این نشان می‌دهد که کشورهای غربی از داعش حمایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه اگر ایران از سوریه و عراق حمایت نمی‌کرد اکنون این دو کشور به دست آل‌سعود، رژیم صهیونیستی و آمریکا بود، تبیین کرد: اصلی‌ترین هدف این جنگ‌ها، ایران است و حتی یکی از نگرانی‌های کشورهای غربی این است که اگر جنگ در سوریه و عراق تمام شود این نیروها در اروپا حضور پیدا می‌کنند، پس بهتر است در همین منطقه باشند تا از بین بروند یا جبهه مقاومت را بشکنند.

استاد حوزه و دانشگاه مطرح کرد: می‌خواهند سوریه را به سه کشور و ایران را به پنج تا هفت‌ کشور تجزیه کنند و حتی نقشه ایران جدید را منتشر و تقسیمات را براساس قومیت و مذهب پیش‌بینی کرده‌اند و می‌خواهند جنگ قومی و شیعه و سنی راه‌ بیندازند و وقتی جنگ راه بیفتد رسماً جنگ جهانی است که همه کشورها به شعله‌ور شدن آن کمک می‌کنند و فقط اسم آن جنگ داخلی است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين