امروز : چهارشنبه, ۱۵ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۹ - ۹:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

درخواست مقام صهیونیست برای تحریم متقابل محصولات فرانسوی

معاون وزیر دیپلماسی رژیم صهیونیستی در واکنش به برچسب زدن فرانسه به محصولات تولیدی این رژیم در حساب توئیتری خود نوشت که اسرائیلی ها از این پس باید پیش از خرید محصولات فرانسوی بیشتر فکر کنند.

به گزارش بابل نوین،به نقل از خبرگزاری قدس (قدسنا)، وبگاه روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل» نوشت : «مایکل اورن» معاون وزیر دیپلماسی رژیم صهیونیستی از جامعه صهیونیستی درخواست کرده است تا در اقدامی تلافی جویانه علیه تصمیم فرانسه در برچسب گذاری بر محصولات اسرائیلی، محصولات فرانسوی  را تحریم کنند. این اقدام خشم سفیر فرانسه در فلسطین اشغالی را در پی داشته است .

وی شب گذشته در حساب توئیتری خود نوشت “فرانسه محصولات تولیدی اسرائیل و بلندی های جولان را برچسب گذاری کرده است. به همین دلیل اسرائیلی ها باید پیش از خرید محصولات فرانسوی بیشتر فکر کنند.”

چندی پیش بود که فرانسه تصمیم گرفت تا دستورالعمل اتحادیه اروپا که نوامبر ۲۰۱۵ تصویب شده بود را اجرایی کند و بر همین اساس بر محصولات تولیدی رژیم صهیونیستی برچسب «ساخت اسرائیل» بزند تا خریداران پیش از خرید از،  سازنده آن آگاه شده و به دلیل اشغالگری های این رژیم از این محصولات خریداری نکنند.

در پی انتشار این مطلب از سوی مقام اسرائیلی، «هلن لگال» سفیر فرانسه در فلسطین اشغالی در واکنش به آن در توئیتر خود ضمن ابراز انتقاد شدید از این اقدام  نوشت ” برای تحریم محصولات فرانسوی درخواست شده است در حالی که در فرانسه تحریم اسرائیل مجازات دارد.”

از طرف دیگر مقامات صهیونیست مدعی شده اند پاریس با این اقدام قصد انتقام گیری از مخالفت های مداوم اسرائیل به برگزاری کنفرانس صلح بین المللی را داشته است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين