امروز : سه شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/12/02 - 9:52 ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزئیات هزینه‌های ثبت نام کاریابی‌های کشور

مدیرکل کاریابی‌های وزارت کار با بیان اینکه به کارگماردگان به ازای قرارداد یکساله باید 50 درصد از حداقل حقوق را به کاریابی پرداخت کنند ...

جزئیات هزینه‌های ثبت نام کاریابی‌های کشور

به گزارش بابل نوین،مدیرکل کاریابی‌های وزارت کار با بیان اینکه به کارگماردگان به ازای قرارداد یکساله باید ۵۰ درصد از حداقل حقوق را به کاریابی پرداخت کنند گفت: در ۷ ماهه ابتدایی امسال بیش از ۳۵۰ هزار نفر جویای کار در موسسات مشاوره شغلی و کاریابی ثبت‌نام کرده اند.

محمد اکبرنیا در گفت و گو با تسنیم، با اشاره به اینکه دیپلمه ها و کاردانی ها مشکلی برای یافتن شغل ندارند گفت: در حال حاضر تعداد ثبت کنندگان با مدرک کارشناسی یا لیسانس نسبت به سایر سطوح بالاتر است.

وی  ادامه داد: از میان ثبت‌نام شدگان مرد، ۷ هزار و ۵۵۲ نفر فوق‌لیسانس و بالاتر و ۴۶ هزار و ۸۰۶ نفر لیسانس و بیش از ۲۰ هزار نفر نیز فوق دیپلم داشته‌اند، در این خصوص بیش از ۱۹۱ هزار نفر از مردان بدون مهارت و بیش از ۵۰ هزار و ۵۰۰ نفر دارای مهارت بودند که به فرصت‌های شغلی اعلام شده، معرفی شده‌اند.

مدیرکل کاریابی‌های وزارت کار درباره آخرین آمار تعداد ثبت نام کنندگان گفت: در ۷ماهه ابتدایی امسال  بیش از ۳۵۰ هزار نفر جویای کار در موسسات مشاوره شغلی و کاریابی ثبت‌نام کرده اند که از این میان  بیش از ۱۱۰ هزار نفر را زنان و بیش از ۲۴۱ هزار نفر را مردان هستند.

وی با بیان اینکه  افراد با مهارت‌های مختلف و مدارک تحصیلی از بی‌سوادان گرفته تا فوق لیسانس و بالاتر در بین ثبت نام کنندگان هستند اظهار داشت: از بین ۱۱۰ هزار نفر از زنان جویای کار ثبت نامه شده حدود ۹هزار نفر آنها دارای مدارک فوق لیسانس و بالاتر بودند، همچنین حدود ۸۴ هزار و ۴۰۰ نفرفاقد مهارت و عمده ثبت نام شدگان در محدوده سنی ۲۵ تا ۳۴ سال بوده اند. در مجموع ۹۲ هزار و ۸۴۳ نفر از میان مردان و زنان ثبت‌نام شده به کار گمارده شده‌اند که عمدتاً از افراد بدون مهارت و دارای مدرک تحصیلی دیپلم بوده‌اند.

اکبرنیا با بیان اینکه طبق قانون برای ثبت نام اطلاعات ۱۵هزار تومان دریافت می شود، گفت:  درصورتی که فرد مشغول کار شود به ازای هر یک سال قرار داد ۵۰ درصد از حداقل حقوق کارگر به کاریابی پرداخت می شود. اگر فردی قرارداد ۶ماهه منعقد کند نصف ۵۰ درصد از حداقل حقوق را به کاریابی پرداخت می کند.یعنی در حال حاضر که حداقل حقوق ۸۱۲ هزار تومان است. در صورتی که قرارداد یکساله داشته باشد ۴۰۶ هزار تومان و در صورتی که قرارداد ۶ماهه باشد کارمزد کاریابی ها به ۲۰۳ هزار تومان خواهد بود./ز

ایران جیب

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين