امروز : سه شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/12/03 - 15:18 ذخیره فایل ارسال به دوستان

هشت کتاب جدید با موضوع امام رضا (ع) در مشهد رونمایی شد

هشت کتاب جدید با موضوع حضرت علی بن موسی الرضا (ع) عصر پنجشنبه درمراسمی در مشهد رونمایی و از پدیدآورندگان این آثار تجلیل شد.

به گزارش بابل نوین،در این مراسم از کتابهای چهل گوهر ناب، در جستجوی خورشید، در سالهای دور، سیره ائمه ابن الرضا (ع)، قلمدانهای فیروزه، پاسخ های امام رضا (ع) به چهل پرسش قرآنی ، نیایش های رضوی و مهارتهای ارتباط موثر در سیره امام رضا (ع) رونمایی شد .
در ادامه این مراسم با هدف فرهنگ سازی از چند سوغات فرهنگی که توسط انتشارات به نشر طراحی و تولید شده است رونمایی شد..
این سوغات شامل دفت ، کاغذ کادو، جورچین، ساک دستی بود که طراحی آن برگرفته از نقوش دیوار ها و معماری حرم مطهر رضوی و برخی محصولات فرهنگی آستان قدس می باشد که با هدف قرار گرفتن در سبد خرید سووغات زائرین حضرت علی بن موسی الرضا (ع) عرضه شده است.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: این آستان کارنامه قابل اعتنایی در حوزه کتاب و نشر دارد که سابقه نخستین اثر منتشر شده آن مربوط به سال ۱۳۰۵ می باشد.
حجت الاسلام والمسلمین حجت گنابادی نژاد افزود: از این مجموعه ، انتشار ۱۰ هزار جلد کتاب در شمارگان ۵۰ میلیون جلد گزارش شده است که ۲۷ میلیون جلد آن در سالهای قبل از انقلاب و بقیه بعد انقلاب انتشار یافته است .
وی اظهار کرد: اهل بیت (ع) هم مسیر فرهنگی و هم مسیر اقتصادی ما را مشخص کرده اند ، آنچنان که در اوج ثروت و رفاه اقتصادی پیام ها و تکالیف فرهنگی نیز در این بینش موجود است و در حین انجام تکالیف فرهنگی پشتوانه های مالی و اقتصادی هم به چشم می خورد.
گنابادی نژاد گفت: برای برون رفت از وضعیت موجود در عرصه فرهنگ چاره ای جزتوجه وبازگشت به فرهنگ وقف نداریم و برای اولویتهایمان در حوزه کتابخوانی و تکنولوژی و خدمات جدید باید بیش از گذشته به این فرهنگ مراجعه شود.
سرپرست انتشارات آستان قدس رضوی هم در سخنانی گفت:این انتشارات در سند راهبردی خود در افق ۱۴۰۴عنوان برترین توزیع کننده محصولات فرهنگ دینی و ولایی را در جهان اسلام هدف گذاری کرده است که لازمه آن تبدیل شدن از یک ناشر تاثیر پذیر به یک ناشر تاثیرگذار است.
سیداحمد میرزاده افزود: به نشردر آستانه ۳۰ سالگی خود دربخش محتوایی تجدید نظرهایی داشته است که از آن جمله می توان به ورود این مجموعه درعرصه ها و دغدغه های خاص نظام اسلامی اشاره کرد که پیش از این در آن ورود نمی شد .
سرپرست به نشر با تاکید بر حمایت از تالیف در این مجموعه ، خاطرنشان کرد:این انتشارات موفق به نشر فنی ترین و بهترین رمان دینی کشور به نام «آنک آن یتیم نظر کرده » شده است و از سویی با ۲۰۰ نویسنده و ۱۲۰ تصویرگر در عرصه های مختلف همکاری و ارتباط دارد و ۱۰۰ عضو هیئت علمی دانشگاه نیز ارزیابی آثارش را انجام می دهند.
این مراسم در کتاب فروشی شماره یک انتشارات آستان قدس رضوی در مشهد برگزار شد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين