امروز : پنج شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/04/29 - 16:26 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نامه گلایه آمیز تولیدکنندگان مرغ گوشتی مبنی بر استفاده از هورمون در تولید مرغ های گوشتی

تشکل های تولید کننده مرغ گوشتی از سخنان دیناورد مبنی بر استفاده قابل توجه مرغدارن از هورمون گلایه کردند .

 

به گزارش بابل نومه ، بعد از سخنان دیناروند در شبکه سیما ، ریس سازما غذا و دارو ، مبنی بر استفاده از هورمون در تولید مرغ های گوشتی ، تولید کنندگان این حوزه از اظهارت دیناورند گلایه کردند و با انتشار نامه ای حق دفاع از خود در مراجع قضایی را محفوظ دانستند.

متن این نامه به شرح زیر است :

 جناب آقای دکتر دیناروند

رئیس محترم سازمان غذا و دارو

با سلام و احترام

به استحضار می رساند مدتی است که در رسانه های ملی از سوی حضرت عالی یا سازمان متبوعه مطالب دال بر استفاده از هورمون در تولید گوشت مرغ از سوی مرغداران نقل می شود . این که این موضوع به صورت شایعه در سطح مردم باشد تفاوت معنی داری با بیان آن از سوی سازمان های مسئول دارد . علی ایحال در این زمینه خاطر نشان می سازد :

۱ – در هیچ کجای صنعت طیور اعم از گوشتی یا تخمگذار ، به هیچ وجه هورمون استفاده نمی شود و چنانچه به زعم بعضی افراد رشد سریع در مرغان وجود دارد این موضوع مدیون پیشرفت های دانش اصلاح نژاد در رشد سریع و گوشت آوری در مرغ یا افزایش شیر آوری در دارم های شیر ده می باشد و لاغیر .

۲ – دامن زدن به چنین اتمسفر آلوده غیر کارشناسی که سوءظن قاطبه مردم را بر می انگیزد آن هم در شرایطی که تولیدکنندگان مرغ گوشتی مدت هاست در بحران قیمتی ناشی از افزایش تولید و محدودیت صادرات به سر می برند . آب ریختن به آسیاب کسانی است که توقف تولید و گرایش حداکثری ب واردات از هر نوع که می باشد را آرزو می کنند .

۳ – سوال اساسی این جاست که این بیانات بر اساس کدام مستندات و ادله کارشناسی بیان می شود . آیا به نظر کارشناسان محترم آن سازمان امکان نام بردن تنها یک واحد بیش از ۲۰ هزار واحدی مرغداری در سطح کشور به عنوان مصرف کننده هورمون وجود دارد که اینگونه کبان این قشر زحمت کش را زیر سوال می برند ؟

۴ – در خاتمه صنعت طیور کشور حق خود را در دفاع از زحمات تولیدکنندگان گوشت مرغ در مراجع قضایی و قانونی را محفوظ داشته و در صورت ادامه  برخورد های غیرکارشناسی که اذعان عموم را مشوش خواهد ساخت از طریق مراجع فوق موضوع را پی گیری خواهند نمود.

امضاء کنندگان نامه :

انجمن علمی طیور ایران

اتحادیه سراسری مرغداران

اتحادیه سراسری تعاونی های صنعت مرغداری ایران

انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه

انجمن صنایع خوراک دام ، طیور و آبزیان

 

۵۷۰۵

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين