امروز : چهارشنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/12/09 - 9:45 ذخیره فایل ارسال به دوستان

شرمساری بایدن از انتخابات زشت و زننده آمریکا

به گزارش بابل نوین، معاون رئیس‌جمهور آمریکا کارزار انتخاباتی سال جاری آمریکا را «زشت و زننده» توصیف کرد و گفت که از آن «شرمسار» شده است.

«جو بایدن»، معاون «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا گفته انتخابات ریاست‌جمهوری سال جاری این کشور که با پیروزی «دونالد ترامپ» به پایان رسید، وی را «شرمسار» کرده است.
«بایدن» که در یک گردهمایی در دانشگاه نیویورک در واشنگتن صحبت می‌کرد گفت: «انتخابات بسیار سختی بود. زشت بود، تفرقه‌ساز، زننده و یأس‌آور؛ و به نظر من بیشتر جدال شخصیت‌ها بود تا جنگ ایده‌ها.»
معاون رئیس‌جمهوری آمریکا اضافه کرد: «روال انتخابات سال جاری مرا شرمسار کرد.»
بایدن، علاوه بر این از نبود بحث میان نامزدهای انتخاباتی درباره سیاست‌ها یا روش زمامداری‌شان و همچنین نحوه پوشش رسانه‌ها از آن نیز انتقاد کرد.
وی گفت: «چرا مباحثات بیشتری انجام نشد؟ هیلاری کلینتون بیش از آنچه که ما دیدیم در واقع صلاحیت رسیدن به ریاست‌جمهوری آمریکا را داشت. مسئله این نبود که او این ایده‌ها را نداشت. او داشت. اما رسانه‌ها؛ شما آنها را پوشش ندادید.»
بایدن، البته در ادامه تقصیر را متوجه دونالد ترامپ کرد و گفت که پرداخت وی به مسائل شخصی باعث شد که انرژی رسانه‌ها هم صرف همین مسائل شود.
وی گفت: «تقصیر شما هم نبود. وقتی یک نفر درباره حمله جنسی به زنان صحبت می‌کند، وقتی یک نفر اظهاراتی که به طرزی ناباورانه پرخاشگرانه هستند را به زبان می‌آورد، این کل فضا را مسموم می‌کند.»
منبع:فارس
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين