امروز : شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/09 - 14:13 ذخیره فایل ارسال به دوستان

فراز و نشیب های بازار بورس در هفته ای که گذشت

بازار بورس تهران طی هفته ای که گذشت با رشد شاخص مواجه شد که این رشد در برخی مواقع مناسب و در برخی روزها نیز اندک بود.

به گزارش بابل نوین،به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، بازار بورس تهران طی هفته ای که گذشت با رشد شاخص مواجه شد که این رشد در برخی مواقع مناسب و در برخی روزها نیز اندک بود.

شاخص کل در آغاز اولین روز معاملات  با ۴۰٫۱۷ واحد افزایش به ۸۰٫۰۵۸ واحد رسید، همچنین ارزش کل معاملات ۴۷۵ میلیارد تومان بود که از این مقدار نزدیک به ۳۰۱ میلیارد مربوط به سهم های بورسی و مابقی مربوط به بازار فرابورس بود.در این روز بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد “جم” با ۹۶٫۸ واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد “فملی” با ۸۴٫۵ واحد بر جای گذاشت و شاخص فرابورس نیز با۰٫۴ واحد کاهش به ۸۳۰ واحد رسید در روند معاملات فرابورس نماد “مارون” با ۲٫۰۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر ایفکس بر جای گذاشت.

اما در دومین روزمعاملات شاخص کل با ۴٫۸۸ واحدافزایش به ۸۰٫۰۶۳ واحد رسید در این روز ارزش کل معاملات ۲۳۷ میلیارد تومان بود که از این مقدار نزدیک به ۱۸۶ میلیارد مربوط به سهم های بورسی و مابقی مربوط به بازار فرابورس بود.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد “وغدیر” با۷۷٫۲ واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد “شبندر” با ۳۵٫۱۹ واحد بر جای گذاشت؛ شاخص فرابورس هم با۸ واحد افزایش نسبت به روز قبل به ۸۳۸ واحد رسید و “مارون” با ۵٫۴۱واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر ایفکس بر جای گذاشت؛ در این روز فلزات و معدنی ها جوی نسبتا مثبت داشتند.

اما در روز دوشنبه شاخص کل با ۱۷٫۵ واحدافزایش نسبت به روز قبل به ۸۰٫۰۸۱ واحد رسید و ارزش کل معاملات ۴۲۶ میلیارد تومان شد که از این مقدار نزدیک به ۲۶۳ میلیارد  مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بود.شاخص کل در ۱۵ آذر بیشترین تاثیر منفی را از نماد “فارس” با۱۱۴٫۴ واحد و بیشترین تاثیر مثبت را نماد “فولاد” با ۷۱٫۵ واحد گرفت. شاخص فرابورس نیز با۳٫۴ واحد افزایش نسبت به روز قبل به ۸۴۱ واحد رسید و زاگرس با ۳٫۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر ایفکس بر جای گذاشت.

کارشناسان معتقدند که بازار در این روز متعادل و کم عمق به کار خود ادامه داد و بسته ماندن تعداد زیادی از نمادهای بازار و عدم اقبال سرمایه گذاران به نمادهای بزرگ و شاخص ساز موجب نوسان اندک شاخص کل شده بود.

در روز سه شنبه شاخص کل با ۷۴۹٫۳ واحدافزایش  نسبت به روز قبل به ۸۰٫۸۳۰ واحد رسید. ارزش کل معاملات ۴۸۲ میلیارد تومان بود که از این مقدار نزدیک به ۳۳۹ میلیارد مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بود.بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد “فملی” با۹۸٫۹ واحد و نماد” فولاد” با ۹۲٫۹ واحد بر جای گذاشت.

شاخص فرابورس نیز در این روز  با۱۰٫۳ واحد افزایش نسبت به روز قبل به ۸۵۲ واحد رسید که “مارون” با ۳٫۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر ایفکس بر جای گذاشت.

در آخرین روز معاملات شاخص کل با ۵۱۱٫۰۹ واحدافزایش و افزایش ۰٫۶۳ درصدی نسبت به روز قبل به ۸۱٫۳۴۱ واحد رسید. ارزش کل معاملات ۴۶۰ میلیارد تومان بود که از این مقدار نزدیک به ۳۵۴ میلیارد مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بود.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد “کگل” با۷۳٫۷ واحد و نماد “کچاد” با ۵۶٫۵ واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با۱۰٫۵ واحد افزایش نسبت به روز قبل به ۸۶۲ واحد رسید که “مارون” با ۷٫۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر ایفکس بر جای گذاشت؛ در این روز  معدنی ها بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل گذاشتند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين