امروز : جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/09 - 14:33 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تغییر واحد پول کشور تورمی در پی ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تغییر واحد پول کشور به تومان، می تواند اثرات مثبت بسیاری در جامعه به همراه داشته باشد.

به گزارش بابل نوین،معصومه آقاپور عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگار بورس،بانک وبیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت:در شرایط فعلی اجرای مصوبه جدید دولت مبنی بر تغییر واحد پول کشور به تومان، می تواند اثرات مثبت بسیاری در جامعه به همراه داشته باشد.

وی درادامه افزود:حفظ ارزش پولی کشور در دنیا و ارتقا آن اولین اثر مثبت این طرح خواهد بود تا درآینده فاصله ارزش پول کشور با پول رایج سایر کشورها شرایط بهتری داشته باشد.

آقاپور تاکید کرد:از لحاظ ارزش پولی در بین ۱۹۲کشور جایگاه ما بعد از یکی از کشورهای آفریقایی،۱۹۱است وحذف یک صفر از پول رایج کشور می تواند این رتبه را ارتقا دهد.

وی همچنین با اشاره به شرایط حاکم بر جامعه،بیان کرد:در شرایط فعلی واحد پولی “تومان” درجامعه متداول بوده ومردم نیز بطور قطع در استفاده از آن راحت‌تر خواهند بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چرا این طرح در سال های گذشته اجرایی نشده است ،تصریح کرد: دولت ها همیشه در این مورد با ترس اقدام کرده‌اند و با وجود اینکه در دوره ای حذف ۳تا ۴صفر مطرح شده بود، تبعات بالای تورم زایی وسخت بودن پذیرش آن در جامعه موجب شد تا به تصویب دولت نرسد.

وی در پایان،اذعان داشت: پیش بینی می‌کنیم که حتی یک درصد افزایش تورم نداشته باشیم و شک خاصی به بازار وارد نشود اما در صورت بروز تورم جزئی ،این اتفاق به نفع اقتصاد کشور بوده وتورم مثبت خواهد بود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين