امروز : چهارشنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/12/09 - 16:44 ذخیره فایل ارسال به دوستان
نماینده بسیج دانشجویی و سخنران پیش از خطبه‌های امروز بابل:

خوش‌بینی عده‌ای به آمریکا درد بی‌درمان برخی افراد شده است/ قانون اساسی، حریم ولایت و حضور عناصرفتنه‌ در دانشگاه‌ها خطوط قرمز ما هستند

نماینده بسیج دانشجویی و سخنران پیش از خطبه‌های امروز بابل گفت: قانون اساسی، حریم ولایت و حضور عناصر فتنه‌گر در دانشگاه‌ها خطوط قرمز ما هستند به هیچ عنوان عدول از آنها را از طرف هیچ شخصیت حقیقی وحقوقی در هر جایگاهی بر نمی‌تابیم.

به گزارش بابل نوین، سیداحمد هاشمی نماینده بسیج دانشجویی بابل و سخنران پیش از خطبه نماز جمعه این شهر اظهار کرد: در راستای فرمایشات گهربار امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در مورد تبیین نقش بسیج دانشجویی برخی مطالبات این دسته دانشجویان از مسئولان نظام قابل تامل است که نباید نادیده گرفته شود.

وی افزود: کدام چشمی است  نبیند این عزت واحترامی که انقلاب اسلامی امروز در قلب مستضعفان جهان پیداکرده و کدام انسان عادلی این همه پیشرفت در علوم مختلف را ببیند، لب به تحسین فرزندان این انقلاب نگشاید.

مسئول بسیج دانشجویی جهاد دانشگاهی بابل ادامه داد: روزگاری این مملکت خواب ساخت موشک، پیشرفت پزشکی، نانو فن‌آوری و علوم هسته‌ای را هم نمی‌دید اما امروز کشور ما  جمهوری اسلامی ایران به جایگاهی رسیده که در بسیاری از علوم در عالی‌ترین سطوح در دنیا نقش آفرینی می‌کند.

سیداحمد هاشمی ادامه داد: اعتماد بی‌حد و خوش‌بینی عده‌ای به آمریکا درد بی‌درمانی است که امروز گریبان برخی افراد و جریانات سیاسی را در کشور گرفته است.

وی افزود: آمریکا دیگر باید چه جنایتی علیه مردم و بشریت انجام دهد تا رگ غیرت برخی از آقایان بجنبد و اعتمادشان از او سلب شود، چرا طرفداران رابطه با آمریکا لیست بلند بالا و ادامه‌دار خباثت‌های آمریکا پس از برجام را برای مردم بازگو نمی‌کنند؟

سخنران پیش از خطبه نماز جمعه این هفته بابل از برخی بدعهدی‌ها و جنیات آمریکا نام برد و گفت: قانون محدودیت ویزا، تحریم موشکی علیه ایران، محدودیت‌های مکررمالی علیه کشور، غارت دو میلیاردی اموال، تحریم جدید ۱۰ساله علیه کشورمان که نقض آشکارای برجام است و تهیه۵۷طرح تحریمی علیه ایران درکنگره نشان از ناجوانمردی این کشور در مقابل مردم ایران است اما دریغ ازیک اقدام انقلابی ازسوی برخی مسئولین کشور در برابر این همه بدعهدی آمریکا.

وی تصریح کرد: آیاهدف قراردادن ایرباس ایران توسط ناو آمریکایی و کشتار صدها زن، مرد وکودک دشمنی نیست؟ آیا حمایت از صدام و دادن تسلیحات پیشرفته برای کشتن مردم و جوانان ما در جنگ دشمنی نیست؟ آیا به رگبار بستن دانشمندان هسته‌ای ما در مقابل کودک معصوم دشمنی نیست؟ آیا تحریم نظامی، صنعتی و حتی دارویی دشمنی نیست؟ آیا بهترنیست دل به وعده‌های الهی سپرد، بر ظرفیت‌های داخلی تکیه کرد ودست یاری به سوی نخبگان جامعه خودمان دراز کرد.

هاشمی ادامه داد: امروز کشور ما نیازبه مدیریت انقلابی درتمام سطوح دارد و ما هر کجا به این روحیه انقلابی تکیه کردیم، همان جا اکنون نقطه قوت کشور محسوب می‌شود.

مسئول بسیج دانشجویی جهاد دانشگاهی بابل با اشاره به مساله حقوق‌های نجمومی مسئولین اظهار کرد: پس ازدستورصریح مقام معظم رهبری در برخورد با فیش‌های ناعادلانه نجومی آقایان چه کرده‌اند، کدام عقل سلیم و با انصافی می‌پذیرد که مدیری۶۰میلیون،۸۰میلیون،۱۰۰میلیون، حقوق بگیرد مگراین‌ها برای کشورچه کرده‌اند؟

وی افزود: با این حساب دانشمندانی که درعرصه هسته‌ ای، نانو وعلوم دیگر به کشورخدمت می‌کنند و یا مدافعان حرمی که با نثارخون خود امنیت را برای کشوربه ارمغان آورده‌اند چگونه باید طرف شد؟ این آقایان با چه رویی در فردای قیامت با شهدا و امام شهدا روبرو می‌شوند و بدتر آنکه حامیان صاحبان فیش‌های نجومی در محضر دادگاه عدل‌الهی و میزان آن یعنی رسول‌الله و اهل بیت چه جوابی دارند؟ نکند خدایی نکرده آقایان در سایر حوزه‌ها هم همین طور با دستورات رهبری برخورد می‌کنند؟

هاشمی ادامه داد: نکند با بازی‌های سیاسی لغو کنسرت و لغو سخنرانی، کشته شدن مردم مظلوم ایران که در چند وقت اخیر با قطارو درجاده‌ها اتفاق می‌افتد به فراموشی رود.

این دانشجوی رشته حقوق در تذکری به مسئولین استانی وشهرستانی گفت: یکی ازمطالبات قاطعانه و پیگیری مجدانه ما دردیدار ۱۸ مهرماه با رهبرمعظم انقلاب بررسی وضعیت راه‌های مواصلاتی بوده و نامه‌ای تقدیم دفتر ایشان هم شد در آن به موضوع جاده‌های مواصلاتی روستاهای شهرستان بابل اشاره شد که مردم و دانشجویان زیادی روزانه از آن عبور می‌کنند و با مشکلات متعدد مواجه هستند.

وی با اشاره به برخی تحرکات سیاسی در شهرستان بابل اظهار کرد: سربازان جان برکف ولایت در بسیج دانشجویی شهرستان بابل تا کنون در برابر حضور نقش آفرینان فتنه در دانشگاه‌ها بخصوص در جریان انتخابات خویشتن‌داری کرده لکن اگرجریان دگراندیش و فدایی فتنه بخواهد در آستانه انتخابات ریاست جمهوری با دور زدن قانون فضای علمی و آرام دانشگاه‌ها را برهم زند با واکنش انقلابی و دشمن‌شکن دانشجویان بسیجی مواجه خواهد شد.

سخنران پیش از خطبه‌های این هفته بابل در پایان گفت: از این تریبون مقدس اعلام می‌کنم قانون اساسی، حریم ولایت و حضور عناصر فتنه‌گر در دانشگاه‌ها خطوط قرمز ما هستند و به هیچ عنوان عدول از آنها را از طرف هیچ شخصیت حقیقی وحقوقی در هر جایگاهی بر نمی‌تابیم.

 

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين