امروز : یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/12/09 - 21:27 ذخیره فایل ارسال به دوستان

درخشش مل گیبسون در جوایز اسکار استرالیایی

فیلم «هکسا ریج / ستیغ اره‌ای» به کارگردانی مل گیبسون در مراسم جوایز آکادمی هنرهای سینما و تلویزیون استرالیا (AACTA) خوش درخشید.

به گزارش بابل نوین،فیلم تازه مل گیبسون در مجموع برای ۱۳ جایزه نامزد شده بود و در نهایت با کسب ۹ جایزه از جمله جوایز بهترین فیلم و بهترین کارگردانی ستاره جوایز اسکار استرالیایی شد.

اندرو گارفیلد و هوگو ویوینگ بازیگران فیلم «هکسا ریج» نیز به ترتیب جوایز بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از آن خود کردند. جایزه بهترین فیلمنامه نیز از آن اندرو نایت و رابرت شنکان نویسندگان فیلمنامه «هکسا ریج» شد.

گیبسون در «هکسا ریج» داستان یکی از قهرمانان متفاوت جنگ جهانی دوم به نام دزموند تی.داس را به شیوه خودش روایت می‌کند. کارگردان «شجاع‌دل» هنگام دریافت جایزه گفت:‌ «توان سخن گفتن ندارم. از استرالیا تشکر می‌کنم که امکان ساخت این فیلم را فراهم کرد.»

فیلم «هکسا ریج» علاوه بر این جوایز بهترین تدوین، بهترین طراحی صحنه، بهترین صدابرداری و بهترین فیلمبرداری را از آن خود کرد.

جدای از فیلم تحسین شده مل گیبسون، جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی در «دختر» به اودسا یانگ بازیگر ۱۸ ساله اهدا شد. میراندا اوتو همبازی یانگ در «دختر» نیز جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن را به خود اختصاص داد.

«دختر»‌ (The Daughter) به کارگردانی سیمون استون علاوه بر این جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را نیز از آن خود کرد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين