امروز : پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/10 - 9:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان
واشنگتن‌پست گزارش داد

ارزیابی محرمانه سازمان سیا: روسیه به ترامپ برای پیروزی در انتخابات کمک کرد

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در گزارشی که به مجلس سنا ارائه شده روسیه را به تلاش برای دخالت در رقابت بین نامزدهای حزب دموکرات و جمهوری‌خواه برای ورود به کاخ سفید متهم کرده است.

به گزارش بابل نوین، به نقل از  خبرگزاری فارس، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در یک ارزیابی محرمانه روسیه را به دخالت در فرایند انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ و تلاش برای فراهم کردن زمینه‌های پیروزی «دونالد ترامپ» در برابر رقیبش از حزب دموکرات، «هیلاری کلینتون» در رقابت برای ورود به کاخ سفید متهم کرده است.

روزنامه واشنگتن‌پست بامداد شنبه این خبر را از قول مقام‌های اطلاعاتی آمریکایی که نتایج این ارزیابی به آنها گزارش شده منتشر کرده و نوشته نهادهای اطلاعاتی افرادی را شناسایی کرده‌اند که با دولت روسیه مرتبط هستند و هزاران ایمیل هک‌شده از «کمیته ملی حزب دموکرات» و سایر نهادهای آمریکا را در اختیار سایت افشاگر ویکی‌لیکس قرار داده‌اند.

یک مقام آمریکایی که در جریان یک گزارش اطلاعاتی که به سناتورها ارائه شده قرار گرفته گفت: «ارزیابی جامعه اطلاعاتی این است که هدف روسیه در اینجا حمایت از یک کاندید در برابر کاندید دیگر و کمک به ترامپ برای انتخاب شدن بوده است. این دیدگاهی است که بر روی آن اتفاق نظر وجود دارد.»

تیم انتقال قدرت دونالد ترامپ به درخواست واشنگتن‌پست برای مصاحبه پاسخ نداده است. ترامپ قبلاً ادعاها درباره دخالت روسیه در فرایند این انتخابات را رد کرده است.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين