امروز : چهارشنبه, ۷ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/10 - 10:23 ذخیره فایل ارسال به دوستان

رفع معضلات اجتماعی نیازمند رشد مثبت فرهنگ جوامع است

سرپرست تبلیغات اسلامی هرمزگان با بیان اینکه فرهنگ عمومی یکی از اساسی‌ترین موضوعات جامعه امروز است، گفت: چنانچه فرهنگ جوامع رشد مثبت و فزاینده‌ای داشته باشد تمام مشکلات و معضلات اجتماعی جامعه مرتفع می‌شود.

 

 

به گزارش بابل نوین،حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری‌راد  با اشاره به نگاه جامعه نسبت به اهمیت و جایگاه فرهنگ عمومی، گفت: بحث فرهنگ عمومی متأسفانه آن‌گونه که باید مورد اقبال عمومی مردم واقع نشده و این بیانگر آن است که باید برای تبیین این حوزه تلاش بیشتری در جامعه صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی، بهترین راه برای معرفی و تبیین اهداف فرهنگ عمومی است، افزود: اجرا و پیگیری این مهم نیازمند تعامل و همکاری دستگاه‌های فرهنگی است.

سرپرست تبلیغات اسلامی هرمزگان عدم تعامل دستگاه‌های فرهنگی با یکدیگر را عامل پدید‌آمدن خسارت فرهنگی در جامعه دانست و ابراز داشت: رشد فرهنگی، ‌مستلزم نظرسنجی و استفاده صحیح از توان نخبگان و متخصصان این علم است.

حجت الاسلام انصاری راد با بیان اینکه رشد فرهنگی جامعه باید شتاب بگیرد، افزود: جان گرفتن دوباره دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی هرمزگان با برگزاری جلسات منظم ماهیانه و ورود به جزئیات کار از طریق کارگروه‌های تخصصی راهکار رفع این مشکل است.

وی بیان‌ داشت: متأسفانه فرهنگ عمومی و پرداختن به آن مورد غفلت واقع شده و ما شاهد رشد آسیب‌ها و ناملایمات اجتماعی متنوع در هرمزگان هستیم.

سرپرست تبلیغات اسلامی هرمزگان با بیان اینکه فرهنگ عمومی یکی از اساسی‌ترین موضوعات جامعه امروز است، اظهار داشت: چنانچه فرهنگ جوامع رشد مثبت و فزاینده‌ای داشته باشد تمام مشکلات و معضلات اجتماعی جامعه مرتفع می‌شود.

حجت الاسلام انصاری راد شورای فرهنگ عمومی را موتور محرکه فرهنگ کلان دانست و ادامه داد: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی موجود در استان برگرفته از عدم توجه به توسعه و ارتقای فرهنگ عمومی است.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه فرهنگ عمومی نیازمند اجرای چند اقدام مجزا هستیم، تصریح کرد: از لحاظ ساختاری بایستی دید شورای فرهنگ عمومی در استان هرمزگان از چه جایگاهی برخوردار است.

سرپرست تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: شورای فرهنگ عمومی استان اگر چه دارای ساختار است اما به‌ سادگی می‌توان دریافت که تنها با برگزاری چهار جلسه در طول سال، نمی‌توان فرصت‌ها و تهدیدات فرهنگی و اجتماعی استان را شناسایی و برای آن برنامه‌ریزی کرد./م

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين