امروز : شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/10 - 11:58 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه سامان:

گره زدن همه امور کشور به برجام اشتباهی راهبردی بود

امام جمعه سامان گفت: این اشتباه راهبردی دولت بود که چهار سال همه چیز مردم را به برجام گره زد و امروز بعد از گذشت این زمان طولانی متوجه شد که اعتماد به دشمن اشتباه بوده است.

به گزارش بابل نوین، حجت ‌الاسلام محسن ملکپور، امام جمعه سامان با اشاره به تمدید تحریم‌های جدید آمریکا علیه جمهوری اسلامی اظهار کرد: آمریکا دچار یک اشتباه شد و آنچه را نباید انجام می‌ داد، عملی کرد تا بدعهدی و غیرقابل اعتماد بودن خود را به دنیا ثابت کند.

وی با اشاره به اینکه امروز نباید در داخل کشور به این موضوع جناحی نگاه شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر همبستگی مسؤولان را می ‌طلبد تا پاسخی در شأن نظام جمهوری اسلامی به این حرکت داده شود.

وی با اشاره به سخنرانی‌های اخیر ریاست ‌جمهوری در صحن مجلس، گفت: رییس ‌جمهور مواضع خوبی اتخاذ کردند اما افسوس که کمی دیر چراکه خیلی از مشکلات برای کشور ایجاد شد و مانند نوش‌ دارو بعد از مرگ سهراب بود.

امام جمعه سامان افزود: امروز با گذشت زمانی تقریبا زیاد از عمر دولت، توقعات مردم از دولتمردان بیشتر از روزهای ابتدایی آغاز به کار دولت است زیرا به مردم القا شده بود که اگر برجام اتفاق بیفتد روند زندگیشان بهتر می ‌شود و این امر سبب بی ‌اعتمادی مردم نسبت به مسؤولان شد.

این مقام مسؤول با بیان اینکه تمدید تحریم‌ها، تحریم جدیدی برای کشور محسوب می ‌شود، تصریح کرد: این تحریم‌ها زمان مشخصی داشت و الان باید از اعتبار ساقط می ‌شد، تمدید این تحریم‌ها، قطعا به منزله‌ تحریم‌های جدیدی برای کشور محسوب می ‌شود.

وی با انتقاد از برخورد برخی از رسانه‌های وابسته به جریان اصلاحات با این موضوع بیان کرد: متأسفانه برخی در داخل کشور سهوا یا عمدا در پی این هستند که بین جامعه شکاف ایجاد کنند در حالی که امید همه باید پیشرفت دولت باشد.

حجت الاسلام ملکپور ادامه داد: اگر کسی اینگونه فکر کند یا بخواهد این فکر را در جامعه نهادینه کند که در داخل افرادی که روزی دلواپس خطاب می ‌شدند امروز از این اتفاق خوشحال هستند، بدون شک به کشور خیانت کرده‌اند و باید آرزوی همه ما پیشرفت دولت باشد.

وی با انتقاد از این موضوع که رییس ‌جمهور روزی بیان کردند، برخی بزدلان سیاسی دلواپسند و می‌لرزند، به جهنم که بلرزند، خاطرنشان کرد: این اشتباه راهبردی دولت بود که چهار سال همه چیز مردم را به برجام گره زد و امروز بعد از گذشت این زمان طولانی متوجه شد که اعتماد به دشمن اشتباه بوده است؛ به یقین دولتمردان تخم مرغ‌ها را در سبد سوراخ گذاشتند.

امام جمعه سامان با اشاره به اینکه مشکلات با توکل به خداوند و پیروی از ولایت فقیه قابل حل کردن هستند، تصریح کرد: زندگی ما باید قرآنی باشد، در حال حاضر هم باید مسؤولان دست در دست هم دهند و با اتحاد یک حرف را بزنند و این مشکلات را با امید به فضل خدا حل کنند./م

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين