امروز : چهارشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/10 - 12:02 ذخیره فایل ارسال به دوستان
یک منبع در وزارت دفاع آمریکا:

ترامپ پرونده ایران را به «مایکل فلین» سپرده است

یک منبع در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گفته است که دونالد ترامپ، پرونده ایران را به دو تن از استراتژیست‌های سابق پنتاگون که ریاست آن‌ها را «مایکل فلین» مدیر پیشین اداره اطلاعات وزارت دفاع، بر عهده دارد، سپرده است.

به گزارش بابل نوین، یک منبع در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به روزنامه الانباء کویت گفته است که «مایکل فلین» مدیر پیشین اداره اطلاعات وزارت دفاع از سوی ترامپ مسئولیت پرونده ایران در شورای امنیت ملی آمریکا را بر عهده گرفته است.

این منبع که خواسته است نامش فاش نشود، به  الانباء کویت، گفته است: دونالد ترامپ جهت برخورد با مسائل منطقه، دو تن از استراتژیست‌های آمریکایی که سابقا در پنتاگون کار می‌کردند را تحت ریاست «مایکل فلین» مسئول پرونده ایران در شورای امنیت ملی آمریکا کرده است.
وی سخنی از نام این دو استراتژیست نیاورده اما تأکید کرده است که «مایکل فلین» شناخت وسیعی به روابط آمریکا و ایران و شرح مذاکرات هسته‌ای دارد.
پیش از این منابع نزدیک به رئیس‌جمهور منتخب آمریکا خبر داده بودند که او پست مشاور امنیت ملی کاخ سفید را به «مایکل فلین» ژنرال بازنشسته و مدیر پیشین آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا پیشنهاد داده است.
پس از آن ۵۳ نهاد و سازمان آمریکایی در نامه‌ای به دونالد ترامپ از او خواستند تا فلین را به این سمت انتخاب نکند، آن‌ها در نامه خود «مایکل فلین» را دارای تفکرات به شدت ضد اسلامی دانستند که برای امنیت و جایگاه آمریکا یک تهدید است.
«توماس ریکس» تحلیلگر نشریه «فارین پالیسی» که پیش از این با «مایکل فلین» کار کرده، نیز گفته است که او ممکن است آمریکا را به سمت جنگ با ایران پیش برد./م
منبع : فارس
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين