امروز : شنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/12/10 - 13:06 ذخیره فایل ارسال به دوستان
عضور کمیسیون امنیت ملی مجلس:

هیچ کدام از حساب های قوه قضاییه به نام شخص نیست/ دولت آماده برخورد با بدعهدی آمریکا در برجام باشد

نماینده شهر کرد در مجلس شورای اسلامی گفت: در دیداری که با رییس قوه قضاییه داشتیم و با مشاهده همه اسناد از سالهای قبل پی بردیم که هیچ حساب شخصی در قوه قضاییه وجد ندارد و هیچ کدام از حسابهای این قوه به نام شخص نیست.

به گزارش بابل نوین، اردشیر نوریان، نماینده مردم شهرستانهای شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این که تمدید ۱۰ ساله تحریم های ایران از سوی آمریکا نقص صریح برجام است، تصریح کرد: در حال حاضر همه مقامات کشوری و سران قوا بر این باورند که تمدید این تحریم ها نقض آشکار برجام است و با چند بند برجام در تضاد کامل است.

وی با بیان این که رویکرد مجلس بر آن است که هر چه سریعتر باید اقدامات درخور و شایسته با این بدعهدی ۱+۵ صورت گیرد، ابراز کرد: از وزیر خارجه و دولت خواسته ایم که هر چه سریعتر آمادگی کامل خود را برای مقابله به مثل با تمدید تحریم ها و نقض برجام انجام دهد و پیش بینی های لازم را در این خصوص ببیند.

نوریان با تأکید بر این که در حال حاضر جامعه نیازمند اقدامات وحدت شکنانه نیست، تصریح کرد: همه باید در راستای حفظ وحدت و آرام کردن فضای جامعه قدم برداریم و این یکی از ضرورتهای امروز کشور است.

عضور کمیسیون امنیت ملی مجلس همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا شما با استیضاح وزیر راه در مجلس با توجه به اتفاقات پیش آمده در حادثه سمنان مشهد موافق هستید، گفت: بنده به هیچ وجه با این استیضاح وافق نیستم چراکه در چنین شرایطی و با توجه به پایان دوره چهارساله این دولت، بی ثبات کردن یک وزارتخانه دراز و طویل مثل راه و ترابری به هیچ وجه به صلاح کشور نیست.

این مقام مسؤول با تأکید بر این که حادثه ناگوار تصادف قطار سمنان مشهد به خاطر یک خطای کاملا انسانی بوده است، افزود: بنده جزء هیأت بررسی این حادثه بوده ام و گواهی می دهم که پس از بررسی های جامع و شنیدن سخنان وزیر راه، تنها دلیل حادثه خطای انسانی بوده است و چیز دیگری در میان نیست.

وی همچنین با اشاره به حواشی های این روزهای قوه قضاییه، به تشریح دیدار چند روز گذشته برخی از نمایندگان با آیت الله آملی لاریجانی پرداخت و تصریح کرد: در دیداری که با رییس قوه قضاییه داشتیم و با مشاهده همه اسناد از سالهای قبل پی بردیم که هیچ حساب شخصی در قوه قضاییه وجد ندارد و هیچ کدام از حساب های این قوه به نام شخص نیست.

نماینده مردم شهرستانهای شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که متأسفانه در این باره جوسازی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: باید بکوشیم که روحیه یأس و ناامیدی در جامعه فراگیر نشود و این نیازمند همکاری همه قوا است./م

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين