امروز : جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/11 - 16:13 ذخیره فایل ارسال به دوستان
مسؤول امور خواهران ستاد عالی کشور:

بی حجابی تبدیل به عرفی موجه شده است

مسؤول امور خواهران ستاد عالی کانون های مساجد کشور با انتقاد از اینکه بی حجابی و بی حیایی در بخش قابل توجهی از جامعه تبدیل به عرفی موجه شده است، بر جدی گرفتن این زنگ خطر تاکید کرد.

 

 

به گزارش بابل نوین، زهرا بیگدلی مسؤول امور خواهران ستاد عالی کانون های مساجد کشور امروز در همایش تاثیر عفاف و حجاب در تحکیم بنیان خانواده در جمع رابطین واحد خواهران کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان سیریک در کانون ولایت عشق روستای شهید مردان گفت: طبق فرمایش حکیمانه مقام معظم رهبری، نهادینه سازی فرهنگ عفاف و حجاب به عنوان یکی از ضرورت های دینی نیازمند تعمیق و ترویج و تحفیظ است.

وی افزود: بانوان جامعه در سایه روحیه اسلامی و محیط اسلامی، می توانند به کمال واقعی برسند، زیرا اسلام برای زن کرامت مضاعف قائل شده و ممانعت از هرزگی و سوء استفاده و نگاه ابزاری به زن، نقطه مقابل نگاه و سیاست های مهندسی شده غرب در این مقوله است.

مسؤول امور خواهران ستاد عالی، آگاهی نسبت به هرآنچه که گفتنی، شنیدنی و دیدنی است را حیا دانست و تصریح کرد: عالم محضر خداست و هرجا که باشیم و هر رفتاری که از ما سر بزند از دید خداوند مخفی نمی ماند و مخلوق باید در محضر خالق حیا پیشه کند.

بیگدلی در ادامه به تبیین چیستی حیا و عفاف پرداخت و با طرح این پرسش که حیا و عفت چیست؟ عنوان کرد: حیا و عفت یعنی اعتقاد به اینکه عالم هستی زنده است و نقطه کوری در عالم هستی وجود ندارد و جایی را نمی توان پیدا کرد که دیده نشویم.

وی نهادینه سازی فرهنگ عفاف و حجاب به عنوان یکی از ضرورت های باورهای دینی، نیازمند نگاهی عمیق و پرداختن به ابعاد مختلف مساله در کنار توجه به نقش خانواده و جامعه است که در سه مرحله تعمیق، ترویج و تحفیظ با استفاده از ابزارهای مناسب و شیوه های کارشناسی و اثرگذار باید مد نظر قرار گیرد.

مسؤول امور خواهران ستاد عالی از بی حیایی و بی عفتی به عنوان عوامل مهم و موثر نابود کننده بنیان خانواده نام برد و بیان کرد: زنان بدحجاب، با جلوه گری، حقوق جامعه را زیر پا گذاشته و با رفتار ظاهری مخرب، اخلاق زدا، فساد آور و مهلک در راستای القائات دشمنان قدم بر می دارند و راه زندگی اخلاقی و نجیبانه را برای خود و آحاد جامعه سد می کنند و این یک زنگ خطر جدی است.

وی افزود: ترویج بی حیایی و برهنگی در درجه نخست امنیت زن و در وهله بعد امنیت روانی مردان را سلب کرده و محیط امن و آرام جامعه را نیز به گونه ای آلوده و درگیر می کند که نه زن و نه مرد نمی توانند فعالیت ها و خدمات اجتماعی خود را درست انجام دهند و مسؤولیت های اجتماعی و خانوادگی با مخاطره مواجه می شود.

بیگدلی با بیان اینکه پریشانی روانی و روحی اعضای جامعه، قطعا فروپاشی بنیان خانواده ها را در پی خواهد داشت، تصریح کرد: این دقیقا یک ارتباط و تاثیر دوسویه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به چرایی حیا و عفت اشاره کرد و گفت: عفت پیشه کردن موجب آرامش فردی، خانوادگی و اجتماعی، موفقیت در ابعاد مختلف زندگی و عزت و سربلندی می شود.

وی، دلیل ترویج بی حجابی و بی حیایی فقدان قانون ندانست و تصریح کرد: در زمینه حجاب و عفاف به اندازه کافی قانون و مصوبه وجود دارد، اما چالش جدی در این حوزه، عدم فرهنگ سازی مناسب و اجرای قانون است.

بیگدلی افزود: البته برخوردهای سلبی و قهری نیز چندان موثر نبوده و جنبه بازدارندگی نداشته است پس باید در کنار اقدامات سلبی و اجرای صحیح قانون، سمت و سوی اصلی حرکت باید به سمت فرهنگ سازی باشد.

وی ادامه داد: در این زمینه باید روی مصوبات «اصول و مبانی اجرایی گسترش فرهنگ عفاف» که سال ۷۶ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیدا و مصوبات «سند تحول بنیادین آموزش و پرورش» و «سند دانشگاه اسلامی» تمرکز شود.

این فعال فرهنگی حوزه بانوان با تاکید بر اینکه در کنار قوانین و اقدامات سلبی به اقدامات موثر ایجابی نیز باید توجه شود، گفت: در این راستا نقش مراجعی همچون شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاهها، مدارس و خانواده ها بسیار حائز اهمیت است.

بیگدلی همچنین بر فراهم کردن زمینه تسهیل برای دسترسی به ملزومات پوشش اسلامی در جامعه تاکید کرد و افزود: استفاده از چادر و لباس های متناسب با پوشش اسلامی با هزینه مناسب باید برای همه اقشار جامعه قابل تامین باشد./م

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين