امروز : چهارشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/11 - 16:46 ذخیره فایل ارسال به دوستان
سردار عبدالهی در نشست خبری:

هر کجا مجموعه‌های دیگر نتوانند کار کنند قرارگاه خاتم‌ وارد عمل می‌شود/رئیس جمهور قرارداد کشتی‌سازی با کره‌ را لغو کند

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم گفت: این قرارگاه در 10 حوزه فعالیت دارد و ما افتخار داریم که از بزرگترین مجموعه‌های سازندگی کشور هستیم.

به گزارش بابل نوین، سردار سرتیپ پاسدار عبادالله عبدالهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم در نشست خبری امروز (۲۱ آذرماه)، گفت: این قرارگاه در ۱۰ حوزه فعالیت دارد و ما افتخار داریم که از بزرگترین مجموعه‌های سازندگی کشور هستیم.

وی ادامه داد: حوزه نفت و گاز با ساخت فازهای ۱۵ و ۱۶ پالایشگاه‌ پارس جنوبی از جمله فعالیت‌های این قرارگاه است که تا به امروز چیزی حدود ۲٫۵ میلیارد مترمکعب گاز به شبکه تزریق کرده است همچنین فازهای ۱۸، ۲۲ و ۲۴ نیز توسط این قرارگاه در حال ساخت است.
قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا اظهار داشت: در حوزه آب چیزی حدود ۴۵ میلیارد مترمکعب مخزن ساخته شده است که ۲۵ میلیارد مترمکعب آن توسط این قرارگاه انجام گرفته است. در بحث خطوط انتقال نیز بالغ بر ۱۰ هزار و ۵۰۰ کیلومتر خطوط نفت داریم که ۶۰ درصد آن تکمیل شده است.
وی با اشاره به فعالیت‌های راه و ارتباطی قرارگاه خاتم ادامه داد: حدود ۵۰ درصد از آزادراه‌های کشور را قرارگاه خاتم ساخته است که سه آزادراه با بودجه خود قرارگاه ساخته شده است که  عبارتند از آزادراه حرم تا حرم به طول ۶۰ کیلومتر، آزادراه کمربندی تهران که ۱۶۰ کیلومتر است و به آزادراه حرم تا حرم وصل می‌گردد و ترافیک اطراف تهران را  کم می‌کند. امروز برای تکمیل این آزادراه ۴ هزار نفر و ۲ هزار دستگاه تلاش می‌‎کنند و انشا‌الله ظرف مدت چهار سال به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.
عبدالهی گفت: پروژه جمع‌آوری روان‌آبها نیز از دیگر برنامه‌های قرارگاه خاتم است که ۱۱ هزار نفر در آن مشغول به کار هستند و ۱۰ کارخانه به صورت سه شیفت نیز در راستای اتمام آن تلاش می‌کنند.
وی با اشاره به مشکلات مالی قرارگاه خاتم‌الانبیا اظهار داشت: همچنین در ۵۵ پروژه در حال اجرا مبلغی بر ۵۵۰ هزار میلیارد تومان بودجه داریم. ۱۲۶ هزار میلیارد تومان تا به امروز هزینه شده که پیشرفت ۸۰ درصدی در پی داشته. اگر می‌خواهیم پروژه‌ها ظرف مدت تعیین شده به پایان برسد باید از لحاظ مالی تأمین باشیم.
عبدالهی ادامه داد: باید در کارها اولویت‌بندی داشته باشیم. اگر همت و انگیزه انقلابی و خدایی و بسیجی و توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در دستور کار قرار یگیرد هم مشکلات ما حل خواهد شد. قرارگاه خاتم افتخار دارد تا به عنوان موتور اشتغال کشور تمامی مشکلات را حل کند. ما امروز ۱۵۰ هزار نیروی کار داریم یعنی کسانی که از ما حقوق می‌گیرند. امروزو قرارگاه بالغ بر ۱۲ هزار ماشین آلات پیشرفته دارد. در سال ۹۵ و در ۸ ماهه اول ما ۲۴۸ کیلومتر خطوط انتقال و ۳۸ کیلومتر خطوط مترویی کار کردیم که این مایه مباهات است.
وی با اشاره به موضوع تحریم‌ها اظهار داشت: ما منکر اثر نداشتن تحریم‌ها نیستیم اما در دوران دفاع مقدس نیز همین شرایط و شاید بدترین از این را تجربه کردیم. در بحث تحریم‌ها کشور ما خودتحریم است یعنی در داخل کشور تحریم هستیم. زمانی که می‌توانیم پیچیده‌ترین پروژه‌ها را باسازی کنیم پس می‌توانیم تحریم‎ها را نیز بی‌اثر کنیم.
عبدالهی با اشاره به فعالیت‌های پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: این پالایشگاه در زمینی بالغ بر ۷۰۰ هکتار ساخته شده و ۶۰ میلیون لیتر فرآورده تولید می‌کند. یکی از مشکلات پروژه‌های ما عدم شناخت آنها و اولویت بندی است اگر در این پروژه تدبیر  می‌شد تولید ما در روز به ۱۲۰ میلیون لیتر می‌رسید. هم اکنون در این پروژه روزانه ۱۰میلیون لیتر گازوئیل تولید می‌شود انشاالله تا پایان سال بنزین تولید خواهیم کرد.
فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا با اشاره به خرید کشتی از کشور کره جنوبی اظهار داشت: ما در کشور ظرفیت‌های بزرگی داریم که متأسفانه به آن توجه نمی‌شود در داخل کشور مجموعه صدرا حضور دارد که قادر است کشتی‌های اقیانوس‌پیمای ۱۱۳ تنی بسازد و ما با وجود چنین مجموعه‌هایی از کشورهای دیگر کشتی خریداری می‌کنیم این یک خیانت است. کشور کره جنوبی که به دستور آمریکا ۲۵۰ میلیارد دلار از اموال کشور را در ۸ سال بلوکه کرده بود امروز طرف قراردادهای تجاری ماست. امیدوار هستیم که ریاست جمهوری این قراردادها را لغو کند و به ساخت کشتی‌های بومی روی بیاوریم.
وی ضمن تأکید بر همکاری مالی دولت و قرارگاه خاتم‌الانبیا گفت: دولت و قرارگاه در بسیاری از موارد با یکدیگر همکاری می‌کنند و در بخش اوراق مشارکت و اسناد خزانه نیز به دولت پیشنهاداتی شده است تا کار متوقف نشود. دو طرح مهمی که قرارگاه با شرکت‌های چینی انجام داد خط انتقال دوم تبریز و قطار پرسرعت اصفهان- قم- تهران بود که در دولت یازدهم انجام شد. اگر دولت بتواند بستری را فراهم کند تا مورد اعتماد مردم باشیم قطعا مشکلات مالی حل می‌شود. ما با باندها صحبت‌‎های فراوانی داشتیم اما هیچ نتیجه‌ای حاصل نشد.
عبدالهی اظهار داشت: ما به هیچ وجه مخالف ورود شرکت‌های خارجی به پروژه‌ها نیستیم اما به هیچ وجه نمی‌توانیم زیرمجموعه آنها قرار بگیریم. تاکنون رایزنی‌هایی با شرکت‌های گاس‌پروم روسیه و چندین کشور اروپایی انجام شده است و آنها ابراز علاقه  کرده‌اند تا با ما همکاری داشته باشند.
وی با اشاره به پروژه ناتمام آزادراه تهران- شمال دردولت دهم به قرارگاه خاتم ابلاغ شد ما نیز مجموعه‌ای را برای این کار گماشتیم که بسیار کاربلد بودند مجموعه نور، سیدالشهدا و مجموعه‌ای که پل صدر را ساختند برای انجام این کار فرا خوانده شدند. متأسفانه همکاری‌های لازم برای ادامه کار انجام نشد. ۲۴ سال است که این پروژه کلید خورده است. قرارگاه خاتم خواهان ۶۰ درصد حضور در این پروژه بود که متأسفانه مسئولین دعوت به همکاری نکردند.
عبدالهی با اشاره به طرح‎های قرارگاه خاتم‌الانبیا در زمینه محرومیت‌زدایی گفت: ما تلاش‌های زیادی در این زمینه داشتیم قرارگاه خاتم تا شعاع ۷۰ کیلومتری به مردم خدمات می‌دهد آمارها نشان دهنده آن است که چیزی حدود ۷ هزار و ۵۰۰ پروژه در حوزه محرومیت زدایی در حال انجام است. ساخت راه‌ها مساجد و حسینیه‌ها از جمله فعالیت‌های ما است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: هر کجای کشور که سایرین نتوانند کار کنند قرارگاه خاتم وارد عمل می‌شود. بزرگترین سرمایه قرارگاه خاتم نیروی انسانی آن است. این قرارگاه خصوصی نیست و متعلق به مردم است. ما به هیچ وجه عرصه را بر بخش خصوصی تنگ نکردیم و این موضوع فقط در مورد مجموعه‌های خارجی صدق می‌کند./م
منبع : رجا نیوز
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين