امروز : شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/11 - 17:07 ذخیره فایل ارسال به دوستان

عشق و دل بستگی از منظر عرفان، اخلاق و تربیت اسلامی کتاب شد

کتاب «عشق و دل بستگی از منظر عرفان، اخلاق و تربیت اسلامی» از سوی دفتر نشر معارف و دانشگاه معارف اسلامی منتشر شد.

 

 

به گزارش بابل نوین، کتاب «عشق و دل بستگی از منظر عرفان، اخلاق و تربیت اسلامی» نوشته حجت الاسلام والمسلمین یاسین کمالی وحدت از سوی دفتر نشر معارف و دانشگاه معارف اسلامی منتشر شد.

این کتاب در چهار بخش تدوین و نگاشته شده است: «مفهوم و ماهیت شناسی عشق و دلبستگی»، «عشق و دلبستگی در معارف اسلامی»، «راهکارهای پیشگیری از عشق و دلبستگی مذموم و درمان آن»و «تحصیل عشق و محبت الهی».

کتاب «عشق و دل‌بستگی از منظر عرفان، اخلاق و تربیت اسلامی» ضمن تحلیل و تفسیر معنای عشق و محبت، به بیان پیشینه آن در میراث انسانی و اسلامی می‌پردازد. این اثر از دریچه روان ‌شناسی و اسلامی و نیز بررسی تطبیقی این دو، ضمن ارائه اصل این دیدگاه، به آسیب‌ شناسی مسأله عشق و دل‌بستگی پرداخته است و با توجه به مشکلات و آسیب‌های پیش‌رو، پیشنهادهایی را در جهت حل بحران‌های پدیدآمده ارائه می‌دهد.

نویسنده در این اثر تلاش می‌کند با رویکرد معارفی و تاکید بر آموزه‌های قرآن، روایات و میراث اسلامی، برخی دیدگاه‌های رقیب را به نقد بکشد و ضمن آگاهی ‌بخشی به خواننده در این حوزه، به جنبه‌های عملی این مسأله نیز توجه کند.

چاپ اول «کتاب عشق و دلبستگی از منظر عرفان، اخلاق و تربیت اسلامی» در ۳۰۴ صفحه، قطع وزیری و قیمت۱۳۵۰۰ تومان عرضه شده است./م

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين