امروز : شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/12 - 14:56 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نفربرهای ارتش جمهوری اسلامی بهینه سازی شده‌اند/ در تولید تک تیراندازها کاملا خودکفا هستیم

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش گفت: نفربرهای چرخدار و شنی در نیروی زمینی ارتش بهینه‌سازی شده‌اند.

به گزارش بابل نوین، به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ امیرسرتیپ دوم ستاد سیدمسعود زواره‌ای در دومین روز از رزمایش محمدرسول‌الله با اشاره به اینکه در جنگ‌های امروزی نیروهایی برای جنگ حرف برای گفتن دارند که ابزار محور نباشند عنوان داشت: باید دانش محوری را سرلوحه کار قرار داد و بنا به نیاز عملیاتی وارد عمل شد.

وی افزود: دانشی که ما در حوزه تک تیرانداز در اختیار داریم می‌تواند از ۵۰ تا ۳ کیلومتر را تأمین کند.

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش در پاسخ به سوال  باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به توانمندی بالای نیروی زمینی ارتش در تأمین سلاح‌های تک تیرانداز تصریح کرد: نیروی زمینی ارتش براساس تهدیداتی که پیش رو دارد و با یک آینده‌نگری و به صورت کارشناسانه دانش فنی انواع سلاح‌ها را داشته و تک تیراندازهای مختلفی را طراحی ساخته و رونمایی کرده است.

امیر زواره‌ای ادامه داد: باید از کالیبرهای مختلف تک تیرانداز داشته باشیم تا در لایه‌های مختلف تاکتیکی مورد استفاده قرار دهیم. متخصصین نیروی زمینی سلاح‌هایی همچون باهر و شاهر را تولید و به یگان‌ها تحویل داده‌اند.

وی افزود: ما سلاح‌های ۷٫۶۲ میلی‌متری دراجانوف را بهینه سازی کردیم و همچنین با استفاده از امکانات نزاجا سلاح جدید اسنایپر را طراحی و تولید کردیم و این سلاح تمام آزمایش‌های رزمی خود را پشت سر گذاشته است.

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش با بیان اهمیت نسل تک تیراندازها در جنگ‌های منظم، نامنظم و مرکب تأکید کرد: باید یک تک تیرانداز بتواند با اولین شلیک هدف خود را مورد اصابت قرار دهد و ما دانش فنی تولید انواع تک تیراندازها را از ۵۰ متر تا ۳ کیلومتر داریم. هر چقدر که کالیبر یک تک تیرانداز افزایش یابد قابلیت این تک تیرانداز بسته به تعداد افزایش خواهد یافت و ما با تغییراتی که در شکل مهمات داده‌ایم قابلیت‌های تک تیراندازها را افزایش داده‌ایم.

امیر زواره‌ای با بیان اینکه ما مدرسه عالی تک تیراندازها را ایجاد کرده‌ایم و این مدرسه تک تیراندازهایی را با قابلیت‌های ویژه آموزش می‌دهد تصریح کرد: ما دوربین‌های یکسان را در همه سلاح‌ها قرار داده‌ایم و توانسته‌ایم قابلیت اسلحه‌های تک تیرانداز را افزایش دهیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در حوزه نفربرهای زره‌ای چرخدار و شنی دار این نفربرها توسط نیروی زمینی ارتش بهینه‌سازی شده‌اند.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين