امروز : جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/12 - 17:32 ذخیره فایل ارسال به دوستان

برافراشتن قرآن در مقابل کلیسای قبطی‌ها در قاهره

اقدام بانوی مسلمان مصری در حمل نسخه‌ای از قرآن و صلیب در مقابل کلیسای جامع قبطی‌ها در منطقه «العباسیه» قاهره که دیروز هدف حمله تروریستی قرار گرفت، با استقبال مسیحیان قبطی مواجه شد.

 

 

به گزارش بابل نوین، در پی انفجار تروریستی که دیروز، ۲۱ آذرماه، در کلیسای جامع قبطی‌ها در منطقه «العباسیه» قاهره رخ داد، شماری از قبطیان مسیحی در مقابل این کلیسا تجمع کردند.

در همین راستا، یک بانوی مسلمان نیز با در دست داشتن نسخه‌ای از قرآن، صلیب و یک پلاکارد که به همبستگی و وحدت مسلمانان و مسیحیان تأکید می‌کرد، وارد این تجمع شد.

شماری از مسیحیان قبطی نیز با تجمع در محوطه این کلیسا که عبادتگاه و کلیسای اصلی مسیحیان قبطی محسوب می‌شود، این حادثه تروریستی را محکوم کردند و قصاص عاملان این جنایت تروریستی را خواستار شدند.

همچنین، اقدام این بانوی مسلمان مصری و پلاکارد وی با تحسین اغلب مسیحیان قبطی حاضر در این تجمع مواجه شد، به‌طوری‌ که برخی نسخه قرآن را از این بانو گرفتند و عکس یادگاری با آن انداختند و خواستار مجازات عاملان این انفجار تروریستی شدند.

به نوشته ایکنا، مسیحیان در اطراف این کلیسا تجمع و برای گرامیداشت یاد و خاطره قربانیان این انفجار شمع روشن کردند، این در حالی است که نیروهای امنیتی نیز در سراسر این منطقه پراکنده شده بودند و راه‌های منتهی به کلیسا را بستند.

در انفجار تروریستی دیروز در کلیسای جامع قبطی‌ها در قاهره حدود ۲۵ نفر کشته و ۵۰ نفر زخمی شدند.

الازهر انفجار تروریستی کلیسای جامع قبطی‌ها را محکوم کرد

در همین راستا، مرکز اسلامی الازهر نیز با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد: هدف قرار دادن عبادتگاه‌ها و کشتار مردم بی‌گناه، اقدامات جنایتکارانه بوده و مغایر با

آموز‌ه‌های دین اسلام و تمامی ادیان است.

مرکز اسلامی الازهر در این بیانیه همچنین، حفاظت از عبادتگاه‌ها، احترام و دفاع از آن‌ها را خواستار شد.

الازهر در این بیانیه همبستگی کامل خود را با کلیسای مصری و تمامی برادران مسیحی برای مقابله با این انفجار تروریستی اعلام کرد.

این بیانیه همچنین افزود: «الازهر این حادثه شنیع را محکوم می‌کند و به پاپ تواضروس دوم، رهبر قبطیان ارتدوکس مصر، خانواده‌های قربانیان و ملت مصر

تسلیت می‌گوید و خواستار شفای عاجل برای مجروحان است».

بنابراین گزارش، شیخ اسامه الازهری، مشاور امور دینی رییس جمهور مصر نیز، این انفجار تروریستی در کلیسای ارتدوکسی را خیانتی به تمامی وطن چه مسلمان و مسیحی دانست و تاکید کرد: نابودی تروریسم مأموریت همگان است.

شیخ شوقی علام، مفتی اعظم مصر نیز این انفجار تروریستی را که کلیسای جامع قبطیان را مورد هدف قرار داد، به عملیات تروریستی پست و فرومایه توصیف کرد./م

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين