امروز : شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/12 - 22:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) در بابل:

دشمن حمله کند مادرشان را به عزایشان می‌نشانیم/ نمی‌توانند بین ارتش و سپاه تفرقه ایجاد کنند

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) گفت: ایران کشوری نیست که بگذاریم چشم دشمن به ناموسمان بیفتد، چشمشان را درمی‌آوریم و به دشمنان‌مان می‎گوییم می‌توانید به مرزهای ما نزدیک شوید ولی ما در این کشور اسیر نمی‌گیریم، مادرانتان را به عزایتان می‌نشانیم.

به گزارش بابل نوین به نقل از بلاغ، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در یادواره ۳۰۰ شهید منتسب به دانشجویان، کارمندان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به همت و تعهد دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های کشور، اظهار کرد: نباید از تحریم‌ها گله کرد و من امیدوارم تحریم‌ها همچنان ادامه داشته باشد چون در پناه تحریم‌هاست که ما روی پای خود ایستاده‌ایم و قدر استعدادهای جوان کشور خود را در دانشگاه‌ها و عرصه‌‌های دیگر می‌دانیم.

وی با اشاره به دشمنی‌های مختلفی که قبل و بعد از انقلاب اسلامی، آمریکا و دیگر کشورهای غربی علیه ایران داشتند، افزود: در کودتای ۲۸ مرداد سال ۳۲، حوادث قبل از پیروزی انقلاب و وقایع ترور اوایل پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی شاهد برخی ناملایمات تاریخی از سوی دشمن ایران در حق مردم این کشور بودیم که هیچ‌گاه از اذهان عموم این ملت پاک نخواهد شد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) کشور تصریح کرد: این ناملایمات باعث شد مردم ما امروز این‌گونه ایستاده‌اند و امروز آسمان کشور ما به اقرار خود دشمنان ایران امن‌ترین آسمان منطقه است.

این مسئول ادامه داد: افتخار و عزت امروز را شهدا برای ما گذاشتند و باید قدردان حرمت خون این عزیزان باشیم.

اسماعیلی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در مورد دشمن‌شناسی، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب با پشتوانه جان برکفان وطن در دیدار با سربازان خود در قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) فرمودند “دشمن را بشناسید که کیست و چیست؟”

وی اضافه کرد: ما شناسنامه‌مان تاسوعا و عاشوراست و باور داریم به فرموده امام راحل تمام‌کننده در جمهوری اسلامی روحانیت بود، بدون روحانیت اسلام و ایران به نابودی می‌رفت.

این فرمانده ارشد نظامی ادامه داد: جوانان به مجلس شهدا می‌آیند چون دفاع مقدس در ذهن جوانان ما همچنان مانده است، شهدا قهرمانان ما هستند و افسانه نیستند چون جوانان ما اسلامی فکر می‌کنند و اسلامی عمل می‌کنند و در همه عرصه‌های دفاع و علم موفق هستند.

اسماعیلی با اشاره به وضعیت کنونی برجام، گفت: دیدیم تحریم به کجا رسید و الان هم چه وضعیتی بعد از برجام حاکم است، متاسفانه برخی از خواص هم دست دوستی دادند که شاید معیشت بهتر شود اما باید گفت این واقعه، واقعه رذالت‌طلبی است.

وی افزود: امروز شاهد هستیم حتی بعد از برجام تحریم ظالمانه ادامه دارد و باز تحریم و تهدید می‌کنند، دشمن امروز هم مانند سال ۱۳۳۲ گرگ است و با کسی که گرگ خوی است نمی‌توان دست داد و سازش کرد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) کشور بیان کرد: امروز جوانان ما با پای‌بندی به اصول اساسی اسلام تهدیدها را دفع می‌کنند، این عرصه را هم شهدا ایجاد کردند.

وی با اشاره به فداکاری رزمندگان مازندرانی در دفاع مقدس یادآور شد: در عرصه نظامی اگر گریزی به ۸ سال دفاع مقدس بزنیم می‌بینیم که استان مازندران بیش از ۸۷ هزار رزمنده و این همه شهید، جانباز و ایثارگر با این همه فاصله جغرافیایی با خط مقدم جنگ با غیرت مردان و غیرت زنان خود داد چون انقلاب و دفاع خواست مردم ما است، دولت‌ها به پشتوانه ملت تقویت می‌شوند.

اسماعیلی با اشاره به امکانات بسیار زیاد دشمن در جنگ تحمیلی، تصریح کرد: در پایان جنگ بیش از ۶۰ درصد امکانات نظامی هوایی دشمن با اینکه در چهار مرحله با حمایت‌های بیش از ۴۰ کشور دنیا بازسازی شده بود از بین رفت و ایران تنها ۱۰ درصد از امکانات نظامی هوایی خود را از دست داد در حالی که ما مدافع بودیم و این نشان از عظمت و بزرگی سربازان اسلام و حمایت‌های امام زمان(عج) بود.

وی از عمر کوتاه هفت ساله قرارگاه پدافند هوایی متمرکز در کشور خبر داد و گفت: سربازان شما در این قرارگاه مانند همه مردم بابصیرت ما که لحظه‌ای چشم برهم نمی‌گذارند و با بصیرت از انقلابشان با استفاده از پتانسیل همه نیروهای نظامی و بسیج مردمی از آسمان کشور دفاع کرده و خواهند کرد.

این فرمانده جوان نظامی ارتش جمهوری اسلامی در مورد اقتدار قرارگاه پدافند هوایی کشور، گفت: اگر به روند دستگیری عبدالمالک ریگی ملعون، بر زمین نشاندن هواپیمای به اصطلاح مسافربری که نظامیان ناتو را برای تفریج حمل می‌کرد در خاک ایران، اجازه گرفتن سران برخی از کشورها برای جابه‌جایی از آسمان ایران و دستگیری تفنگداران آمریکایی نگاه کنید و تهدید‌هایی که هنگام این وقایع از سوی دشمنان رخ داد خواهید دید آنچنان درس‌هایی به این دشمنان دادیم که در تاریخ ماندگار شد.

امیر اسماعیلی افزود: رفقای ما در قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) جوان، دانشمند و ملتهب هستند، شما نمی‌توانید بین ارتش و سپاه تفرقه ایجاد کنید، ما دفاع‌مان مردمی است و ۳۷ سال اینطور بود.

وی ادامه داد: ایران بر لبه تکنولوژی‌های نظامی ایستاده است، نه ما در ارتش و نه سپاه این سامانه‌ها را نخریده است و جوانان این کشور ساخته‌اند و امروز می‌بینیم هواپیماهای کوچک رادارگریز را هم شکار می‌کنیم و افتخار داریم با ۷۵۰ نقطه در کشور در ارتباط هستیم و در طول سال ۹۴ تعداد ۴۴۰ هزار پرواز هوایی از بالای سر کشور ما عبور کرد و تقریبا ۱۰ برابر پنج سال قبلش است، سیستم راداری در کشور داریم که بیش از ۲ هزار کیلومتر در کشور را می‌توانیم از هر نقطه مشاهده کنیم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) افزود: این سیستم‌‌ها نیست که ما را حفظ می‌کند، تعهد و برتری جوانان و متخصصان ما هستند که ما را حفظ کرده است، مهم سیستم نیست مهم آدم‌ها هستند.

اسماعیلی با اشاره به ابعاد دیگری از اقتدار نظامی ایران، گفت: وضعیت دفاعی ایران هم‌تراز با هیچ یک از کشورها نیست و اصلا قابل مقایسه نیست، کشوری که ۳۷ سال آن را تهدید کردند و بیشتر از ۲۰۰هزار شهید دارد و امروز در اوج اقتدار ایستاده است.

وی ادامه داد: ما ولایت فقیه داریم، اعتقاد به آن داریم و نگرش دفاعی مردم هوشمندانه است، اگر دشمن حمله کند ما اسیر نمی‌گیریم، نابود می‌کنیم، آنچنان که آیندگانشان افسوس بخورند و بارها این اقتدار را اثبات کرده‌ایم.

این مسئول نظامی افزود: ایران کشوری نیست که بگذاریم چشم دشمن به ناموسمان بیفتد چشمشان را در می‌آوریم، به دشمنان‌مان می‎گوییم می‌توانید به مرزهای ما نزدیک شوید ولی ما در این کشور اسیر نمی‌گیریم، مادرانتان را به عزایتان می‌نشانیم.

اسماعیلی در پایان گفت: دشمن در عرصه فرهنگی از تهاجم شروع کرده نه تحریم و در عرصه اقتصادی از تحریم، نباشد میوه‌های ما در روی درختان یخ بزند و برنج ما خراب شود تا ما از خارج کشور وارد کنیم و محتاج بیگانگان شویم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين