امروز : پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/13 - 17:29 ذخیره فایل ارسال به دوستان

خودتان را در دل مادر شوهرتان جا کنید

با گذشت زمان رابطه کلیشه‌ای مادر شوهر و عروس به سمت برقراری ارتباط دوستانه و محترمانه تغییر کرده است.

به گزارش بابل نوین، فاطمه تندکار روان‌شناس در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به دلایلی که هر عروسی باید با خانواده همسر خود با احترام رفتار کند، اظهار داشت: هر زوج جوانی در آغاز زندگی خود دچار مشکلاتی در ارتباط برقرار کردن با خانواده همسر است ولی به مرور زمان با مشخص شدن حد و حدود هر شخص، از مشکلات کاسته می شود.

وی با تأکید بر اینکه جلب کردن نظر مثبت مادرشوهر و پدرشوهر مثل تمام مهارت‌های زندگی نیازمند کسب مهارت و بینش کافی است، تصریح کرد: متأسفانه در دوران کودکی، بحث ها، تصویرهای ذهنی و مثل‌های غلطی از خانواده همسر به خصوص مادرشوهر در ذهن دختران و پسران به صورت پیش ذهنیت‌های نادرست ایجاد شده است.
تندکار با اشاره به خود ساخته بودن تمام اختلافات بین عروس و خانواده همسر، گفت: مشکلات بین عروس و خانواده شوهر امری کلیشه‌ای است که از گذشته تا به امروز نسل به نسل انتقال پیدا کرده و همواره تصور منفی نسبت به خانواده همسر وجود داشته است در حالی که همه این اختلافات خود ساخته بشر است چه بسا که امروزه خیلی از خانواده‌ها چنین مشکلاتی ندارند.
وی با بیان پیشنهادهایی که از سوی خانواده همسر مطرح و گاهی به درگیری کشیده می‌شود، اظهار داشت: با پیشنهادهای خانواده همسر، در حضور آن‌ها موافقت کنید ولی بگویید که تصمیم‌تان را بعدا اعلام خواهید کرد. سپس در تنهایی نظر واقعی خود را به همسرتان بگویید و باهم تصمیم نهایی را بگیرید و توسط او تصمیم خود را به خانواده‌اش اعلام کنید.
این روان‌شناس با اشاره به راهکارهایی مفید در جلب توجه خانواده همسر، بیان کرد: عروس‌ها باید از بگومگو با خانواده همسر بپرهیزند و نظرات خود رابه آرامی و فروتنی بیان کنند، همچنین درباره خلق‌وخوهای مادرشوهرشان بیشتر بدانند، در بحث‌های خانوادگی آنها شرکت نکنند و از اظهارنظر کردن جدا خودداری کنند.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين