امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/12/13 - 17:51 ذخیره فایل ارسال به دوستان

دیدار عمارحکیم با رئیس مجلس شورای اسلامی

به گزارش بابل نوین،رئیس مجلس اعلای اسلامی تصویب قانون حشدالشعبی را گام مهمی در مسیر مشارکت مردم در امنیت‌سازی عراق خواند و گفت: مصمم هستیم که آزادی موصل به عامل مهمی برای وحدت ملی عراق مبدل شود.

سیدعمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی و رئیس اتحاد ملی شیعیان عراق، امروز سه‌شنبه ۲۳ آذر با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات گرم و برادرانه میان دو کشور، از تلاش و میزبانی شایسته مردم و مسئولین عراق در برگزاری مراسم اربعین حسینی تقدیر و تشکر کرد.
وی با تاکید بر اهمیت جایگاه عراق در منطقه و لزوم تلاش مشترک برای کمک به حل مسائل و مشکلات عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره روابط مبتنی با کشورهای منطقه دارد و از هرگونه توسعه روابط با همسایگان و منطقه استقبال می‌کند.
علی لاریجانی با اشاره به اینکه ما بر حمایت های خود از مردم و دولت عراق در تمامی زمینه ها ادامه خواهیم داد، گفت:‌ بزرگترین تهدید برای امنیت و ثبات جهان اسلام، دامن زدن به اختلافات مذهبی و ایجاد درگیری بین برادران مسلمان می‌باشد.
وی با مهم ارزیابی کردن نقش ائتلاف ملی در اعتماد سازی، تحکیم و تقویت فضای وحدت و همدلی میان گروه‌های مختلف عراق، گفت:‌ تصویب قانون حشدالشعبی، کمک مردمی به همه مردم عراق در جهت تقویت ثبات و امنیت این کشور می‌باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:‌ نقش مرجعیت نجف در عراق، همواره کلیدی و نجات بخش بوده است.
وی با تاکید بر اینکه ناامنی در عراق، ناامنی در منطقه است، ‌افزود: آزادسازی حلب از دست گروه‌های تروریستی گام مهمی در جهت کمک به امنیت منطقه به شمار می‌رود.
لاریجانی به گروگان گرفتن مردم، به ویژه زنان، کودکان و افراد سالخورده توسط تروریست‌ها در سوریه و عراق و سپر انسانی قراردادن انسان‌ها را اقدامی منزجر کننده خواند.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین بر ضرورت توسعه و تقویت همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و عراق تاکید کرد.
بر اساس این گزارش، سیدعمار حکیم نیز در این دیدار با اشاره به روابط خوب و برادرانه میان ایران، عراق و ائتلاف ملی گفت: جمهوری اسلامی ایران و عراق دارای مشترکات گسترده ای در زمینه های فرهنگی، مذهبی، اعتقادی و منافع مشترک سیاسی و اقتصادی هستند و باید در این راستا گام بردارند.
وی با اشاره به تصویب قانون حشدالشعبی گفت: تصویب این قانون، گام مهمی در مسیر مشارکت مردم عراق در امنیت سازی عراق به شمار می‌رود.
رئیس مجلس اعلای اسلامی افزود: مصمم هستیم که آزادی موصل به عامل مهمی برای وحدت ملی عراق مبدل شود.
وی با اشاره به آفت افراط گرایی و تروریسم در منطقه افزود:‌ موفقیت عراق در عبور از تروریسم، این ظرفیت را ایجاد کرده است که عراق نقش سیاسی مهمی را در منطقه و در تعامل با سایر کشورها ایفاء کند.
رئیس اتحاد ملی شیعیان عراق ‌در پایان این دیدار، از حمایت جمهوری اسلامی ایران از عراق به ویژه مواضع حکیمانه مقام معظم رهبری، تشکر و قدردانی کرد.
منبع:فارس
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين