امروز : جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/13 - 18:54 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تشکیل نخستین دادگاه ویژه جرایم مالیاتی

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با مجوز رییس قوه قضاییه نخستین دادسرای ویژه مبارزه با جرایم مالیاتی تشکیل شد.

به گزارش بابل نوین،به نقل از رسانه مالیاتی، سیدکامل تقوی نژاد با اعلام اینکه عملکرد قرارگاه خاتم الانبیاء نمونه بارز اقدام و عمل در راستای اقتصاد مقاومتی است در همایش مدیران و مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: عملکرد قرارگاه نمونه بارزی از اقدام و عمل در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) توفیقات بزرگ و ارزنده ای در توسعه کشور کسب کرده و تلاش دست اندرکاران آن نمونه بارزی از مدیریت جهادی و تبلور دانش و توانمندی ایرانیان است.

وی با بیان اینکه در هر نقطه از کشور که نیاز به آبادانی و رفع محرومیت بوده، قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) حضوری چشمگیر داشت اظهارداشت: این قرارگاه سازندگی به ویژه در مقاطعی که فشارها و تحریم های بین المللی به اوج خود رسیده بود، با تکیه بر ظرفیت ها، توانمندی ها و دانش و تجربه نیروهای متخصص داخلی، باعث حفظ و ثبات اقتصادی و تداوم روند توسعه در کشور شد.

تقوی نژاد با اشاره فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص سیاست های اقتصاد مقاومتی افزود: مقاوم سازی اقتصاد، مردمی کردن اقتصاد، تقویت فرهنگ کار و تولید، اصلاح الگوی مصرف، حمایت از تولید ملی، توجه به اقتصاد دانش بنیان و به طور کلی اقتصاد متکی به دانش و فناوری، عدالت بنیان، درون زا، پیشرو و پویا از جمله مولفه های کلیدی سیاست اقتصاد مقاومتی است.

معاون وزیر اقتصاد با تقدیر از تلاش و مدیریت جهادی مسئولان، مدیران و کارکنان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) تصریح کرد: ویژگی منحصر به فرد این قرارگاه سازندگی، حرکت در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی و بهره‏گیری حداکثری از ظرفیت ها و منابع داخلی است.

وی اضافه کرد: بالاخص عملکرد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در اعتماد کردن به متخصصان و نخبگان ایرانی و به میدان عمل کشیدن جوانان تحصیل کرده، نوآور و خلاق، قابل الگوبرداری در کشور است.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به بند ۱۷ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی و اتکا به درآمدهای پایدار همچون مالیات از سوی مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گرفته و باید بخش عمده ای از بودجه عمومی دولت و بخش عمده تری از بودجه جاری کشور از محل مالیات ها تامین شود.

تقوی نژاد با اشاره به اصلاحیه جدید قانون مالیات های مستقیم عنوان کرد: توجه به بخش تولید، صادرات، گردشگری و مشوق های مالیاتی در این راستا، از نکات مهم این اصلاحیه است و می باید به سمت بهره گیری حداکثری از ظرفیت های بالقوه حرکت کنیم.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به طرح ها و برنامه های مهم نظام مالیاتی در حوزه نظام مالیات بر ارزش افزوده و مالیات های مستقیم گفت: امسال شاهد حرکت بزرگی در نظام مالیاتی در قالب تحقق نظام جامع اطلاعات مالیاتی خواهیم بود که با اجرای آن، اقتصاد کشور به سمت شفاف سازی و کاهش فرارهای مالیاتی سوق خواهد یافت.

وی با تاکید بر رویکرد جدید سازمان مبنی بر تعامل با مردم و مودی مداری گفت: مالیات هم بیت المال و هم حق الناس است و مهمترین رویکرد نظام مالیاتی آن است که مالیات با کمترین فشار بر مردم اخذ شود.

تقوی نژاد در ادامه به تسهیلات و مشوق های اصلاحیه جدید قانون مالیات های مستقیم اشاره کرد و گفت: در ماده ۱۳۲، مشوق ها و معافیت هایی خوبی برای بخش صادرات، تولید کنندگان، سرمایه گذاران، مناطق محروم، شهرک های صنعتی، مناطق ویژه اقتصادی، بخش گردشگری، فعالیت های دانش بنیان و همچنین بنگاه های اقتصادی که نیروی انسانی خود را افزایش می دهند، پیش بینی شده است.

وی از تشکیل نخستین دادسرای ویژه مبارزه با جرایم مالیاتی با مجوز رییس قوه قضاییه در سازمان امور مالیاتی کشور تا پایان سال جاری خبر داد./ز

ایبنا

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين