امروز : چهارشنبه, ۷ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/13 - 19:35 ذخیره فایل ارسال به دوستان

روسیه: غرب به جای ایجاد مشکل برای سوری ها کمک های انسانی ارسال کند

نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل خطاب به غرب گفت: با محدودیت ها و تحریم های یکجانبه نمی توانید وضعیت سوریه را اصلاح کنید و فقط باعث ایجاد مشکلات بیشتر برای مردم می شوید.

به گزارش بابل نوین،ویتالی چورکین از کشورهای غربی خواست ارسال کمک های انسانی به سوریه برای کمک به مردم این کشور را جایگزین حمایت از جنگجویان ضدسوری کنند.
بنا به اعلام روز سه شنبه وزارت امور خارجه روسیه، چورکین با اشاره به کمک های انسانی این کشور به مردم سوریه و ارسال محموله های حاوی نیازهای سوری ها و توزیع آن در مناطق مختلف آسیب دیده از حملات تروریست ها گفت: مسکو بیشتر این کمک ها را با مشارکت برخی شرکای خارجی انجام می دهد.
وی ادامه داد: انتظار داریم کشورهای دیگر و در وهله اول گروهی که از همکاری با دولت سوریه خودداری کرده و نیروی خود را صرف تهدید و طرح اتهام علیه این کشور می کنند، کمک رسانی را انجام دهند.
نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل همچنین بر ضرورت ازسرگیری مذاکرات سوری-سوری برای اجرای مفاد قطعنامه های شورای امنیت در باره سوریه تاکید و خاطرنشان کرد: وقفه نیم ساله در نشست های ژنو به دلیل اختلاف های گروههای معارض پذیرفتنی نیست و انتظار داریم سازمان ملل نقش فعال تری در ازسرگیری مذاکرات ایفا کند./ز

ایرنا

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين