امروز : جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/14 - 9:12 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امیرحسین ثابتی :

انفعال بی سابقه روحانی در ۱۶ آذر نشانه کدام واقعیت است؟

سخنان حسن روحانی به مناسبت روز دانشجوی سال 95 در دانشگاه تهران یک «نقطه عطف» محسوب می شود چون در طول سه سال گذشته، هیچ گاه او در یک سخنرانی عمومی تا این میزان «منفعل» نبوده است.

به گزارش بابل نوین، سخنان حسن روحانی به مناسبت روز دانشجوی سال ۹۵ در دانشگاه تهران یک «نقطه عطف» محسوب می شود چون در طول سه سال گذشته، هیچ گاه او در یک سخنرانی عمومی تا این میزان «منفعل» نبوده است.

تاکید روحانی بر دشمن بودن امریکا با ایران، نقض برجام توسط آمریکا حتی در صورت تعلیق تحریم isa توسط اوباما، پذیرفتن اینکه در موضوع افزایش بیکاری دولتش نتوانسته در این سه سال تدبیر موثری انجام دهد و تکرار گزاره های سوخته،  ناقص و نادرست در دفاع از برجام برای چندمین بار، نشان می دهد «ایده مرکزی» دولت یازدهم خیلی زود شکست خورده است.
روحانی در سومین سال دولت خود موقعیت شبیه دولتی را دارد که سال ششم یا هفتم آن فرا رسیده است! یعنی اگر دولت های خاتمی یا احمدی نژاد در دو  سال آخر دولت های دوم شان با بحران «نا امیدی» بخش زیادی از مردم مواجه بودند، حسن روحانی این موقعیت را در سومین سال آغاز به کار دولتش تجربه می کند چون اصلی ترین سرمایه او که گشایش اقتصادی از طریق برجام و مذاکره با امریکا بود خیلی زود شکست خورده و از طرف دیگر در عرصه مدیریت داخلی نیز اساسا کاری انجام نداده که به آن تکیه کند.
لذا تلاش های تصنعی او برای انداختن برجام بر گردن رهبر انقلاب و داستان سرایی در این باره نیز  چیزی نیست که روحانی را از فشار افکار عمومی نجات دهد زیرا امروز کف مردم کوچه و خیابان هم می دانند قطب موافق رابطه با امریکا افرادی جز هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی نبودند و از طرف مقابل قطب مخالف این موضوع نیز فردی جز رهبر انقلاب نبود و گذشت زمان نیز به خوبی اثبات کرده کدام نگاه درست تر بوده است.
پیش بینی ۴ ساله بودن این دولت کماکان زود است، اما نشانه های این اتفاق خیلی زود دارد خودش را نشان می دهد…
منبع: رجانیوز

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين