امروز : جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/14 - 14:11 ذخیره فایل ارسال به دوستان
حجت الاسلام والمسلمین امینی خبر داد

جذب ۳ هزار و ۶۰۰ قاضی در برنامه پنجم توسعه

به گزارش بابل نوین، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت الاسلام والمسلمین علیرضا امینی معاون منابع انسانی قوه قضائیه در حاشیه افتتاح  نمایشگاه مرکز انتشارات و مطبوعات قوه قضائیه در خصوص جذب قضات در برنامه ششم توسعه گفت: ما جذب ۸۰۰ نفر قاضی را مدنظر داریم  که امیدواریم مجلس موضوع را تصویب کند و اعتبارات لازم را تخصیص دهد.

وی درباره اینکه آیا از برنامه جذب قضات عقب هستید یا خیر ؟ گفت: خیر. عقب نیستیم و در برنامه پنجم که چهار سال آن را انجام دادیم، شاید ۴۰۰ نفر کمتر از برنامه مدنظر بودیم، یعنی به ازای ۴ هزار نفر، ۳ هزار و ۶۰۰ نفر جذب کردیم.
حجت الاسلام والمسلمین امینی درباره اینکه  برنامه جذب قضات در برنامه ششم توسعه چگونه است گفت: هر آن چه که مجلس تصویب کند، ما دنبال می کنیم.
معاون منابع انسانی قوه قضائیه درباره اینکه نتایج آزمون تشریحی قضاوت که قرار است در دی ماه برگزار شود چه زمانی اعلام می شود؟ گفت: نتایج آن در بهمن ماه اعلام می شود.
وی درباره اینکه آیا در آزمون امسال قضاوت اعتراضی را داشته اید؟ گفت: خیر، اعتراضی واصل نشده است.
حجت الاسلام والمسلمین امینی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در برنامه ششم اولویت با جذب عمومی قضات است یا تخصصی؟ گفت: اولویت های ما کیفی است و کاری به این که نحوه جذب چگونه است نداریم، زیرا کیفیت برای ما مهم است.
 وی افزود: ما زمانی که نیازها را بررسی می کنیم، ممکن است براساس آن نیازها جذب نیرو داشته باشیم.
معاون منابع انسانی قوه قضائیه در باره منابع بودجه پژوهشگاه قوه قضائیه گفت: بودجه پژوهشگاه در ردیف بودجه های عمومی کشور قرار دارد که اکنون سه سال است که آن بودجه از ردیف بودجه های عمومی کشور تأمین می شود.
حجت الاسلام والمسلمین امینی درباره لایحه بودجه سال ۹۶ گفت: طبیعتا نسبت به این بودجه رضایت نداریم و انتظارات بیشتری با توجه به قانون آئین دادرسی جدید داشتیم، اما به دلیل اینکه محدودیت در کل کشور است، این محدودیت را می پذیریم.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين