امروز : جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/16 - 16:49 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه زرگرشهر:

کسی به امنیت ما و خلیج فارس دست درازی کند آنجا را گورستانشان خواهیم کرد/مسئولان در زبان و عمل یکسان باشند

امام جمعه زرگرشهر گفت: امروز اعلام می‌کنیم اگر کسی بخواهد به امنیت خلیج فارس دست‌اندازی کند و به امنیت ما آسیب رساند ما خلیج فارس را برای آن‌ها گورستان خواهیم کرد.

 

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام محسن شیخی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زرگرشهر با اشاره به اعیاد پیش رو و هفته وحدت اظهار کرد: وحدت بین مسلمانان اصل نادیدنی امروز است که مقام معظم رهبری بر روی آن تاکید بسیار دارد.

وی افزود: در آستانه ۲۷ آذر سالروز شهادت شهید بزرگوار دکتر مفتح و هفته وحدت حوزه و دانشگاه هستیم، سعادت هر جامعه و ملتی به دو بال علم و دین است، دانش و دین می‌تواند جامعه را سعادتمند کند.

امام جمعه بخش لاله آباد شهرستان بابل تصریح کرد: دشمنان دین نقشه‌ها کشیدند تا بتوانند دین را از جامعه جدا کنند، بین علم و دین تقابل ایجاد کنند و عامه مردم را در مقابل دین قرار دهند.

این مقام مسئول ادامه داد: دشمنان وقتی از تقابل بین مردم و اسلام مایوس شدند سعی کردند از افکار نو استفاده کنند و بین دانش روز و دین تقابل ایجاد کنند تا به چپاول اموال مسلمین بپردازند، ابتکاری که مرحوم شهید دکتر مفتح و برخی از بزرگان انقلاب اسلامی به خرج دادند این بود که این تقابل را بردارند.

وی افزود: منظور از وحدت حوزه و دانشگاه این است که اصحاب حوزه و دانشگاه بر سر اهداف کلی آنچه که اصل امت اسلام، منافع امت اسلام و کشور را حفظ می‌کند وحدت و یگانگی داشته باشند.

حجت‌الاسلام شیخی با اشاره به سخنان بی شرمانه نخست وزیر انگلیس در مورد ایران و خلیج فارس گفت:  هفته گذشته خانم نخست وزیر انگلیس ادعا کرد منطق خلیج فارس محل تهدید ایران است و ما باید بیاییم در منطقه ثبات و امنیت را حفظ کنیم ، که نشان از خوی استکباری آن‌ها دارد.

وی افزود: نکته اول اینکه با روی کار آمدن رییس جمهور جدید آمریکا که گفته قصد مداخله در خارج از آمریکا را ندارد زمینه این افکار را ایجاد شده و با پیروزی انقلاب اسلامی انگلیس منافع خود را از دست داده دید و به فکر تجدید این تفکر و جایگاه بود.

خطیب جمعه زرگرشهر ادامه داد: دومین مسئله در مورد این اظهارنظر آن است که احمق‌های حوزه خلیج دارند به بهانه ایران هراسی و ایجاد امنیت منافع خدادای منطقه را به غارت می‌برند و برخی از سران مرتجع منطقه که از خودشان اراده و جایگاه مردمی ندارند سعی کردند به دنبال پشتیبان جدید باشند که حضور اولین بار یک نخست وزیر از کشورهای غربی در اجلاس سران عرب جالب در همین مسیر بود.

وی با اشاره به بی‌تجربگی نخست وزیر انگلیس در مورد تاریخ ایران اظهار کرد: شما تازه به روی کار آمدید و ایران را نمی‌شناسید، بروید به تاریخ نگاه کنید می‌بینید که روزی جوانان ایرانی به ریگان گفتند خلیج فارس را محل دفن شما می‌کنیم.

شیخی افزود: امروز اعلام می‌کنیم اگر کسی بخواهد به امنیت خلیج فارس دست‌اندازی کند و به امنیت ما آسیب رساند ما خلیج فارس را برای آن‌ها گورستان خواهیم کرد.

وی با اشاره به پیروزی‌های مدافعان حرم در شهر حلب گفت: پیروزی رزمندگان اسلام خاصه مدافعین حرم در شهر حلب، مرهون مقاومت، استقامت و ایثار است، یادمان نرود داعش تا نزدیکی ساختمان ریاست جمهوری سوریه آمده بود و ساختمان سازمان ملل در سوریه را فتح کردند اما امروز با تمام حمایت‌های غرب از داعش شاهد این پیروزی‌های بزرگ هستیم .

امام جمعه زرگرشهر ادامه داد: نباید تصمم‌گیران در حلب از این پیروزی مغرور شوند وقتی که کشور قطر جشن خودش را تعطیل می‌کند و کشور فرانسه با خاموش کردن برج ایفل خودش را عزادار نشان می‌دهد نشان از کینه‌توزی دشمنان اسلام است، باید هشیار بود.

وی با اشاره به برخی ادعاهای غیر عملی در تبعیت از ولایت اظهار کرد: برخی از افراد در داخل کشور خودشان را پیرو خط امام و رهبری می‌نامند اما در سخنانشان درست در مقابل امام و رهبری قرار می گیرند، امام خمینی(ره) در یکی از مواردی که به صراحت نظر دادند در مورد آقای بازرگان که گفتند” ضرر نهضت آزادی به اعتبار آنکه متظاهر به اسلام هستند از ضرر منافقین بیشتر است” و حالا امروز شاهد نام بردن از این افراد توسط مسئول حکومتی هستیم.

خطیب جمعه زرگرشهر یاد اور شد: آقای رییس جمهور در تاریخ ۱۵ آذر ۱۳۶۴ در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران نهضت آزادی و بازرگان را به عنوان خائن و نادان معرفی کرد اما می‌بینیم در ۱۶ آذر سال ۹۵ در دانشگاه تهران در کنار سلام به شهید مفتح، بهشتی، مطهری و باکری سلام به بازرگان می‌دهد، مگر این‌ها به قول خودتان خائن و نادان نبودند؟ مگرامام ضررش را کمتراز منافقین نمی‌دانست؟ این چه تبعیت از امام است.

وی در پایان گفت: این که مقام معظم رهبری سران فتنه ۸۸ را جزو کسانی دانست که خیانت به ملت و کشور کردند حال چگونه است در حضور ایشان به نفع سران فتنه شعار داده شود و ایشان سکوت می‌کنند، امیدواریم مسئولان در زبان و عمل یکسان باشند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين