امروز : شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/17 - 11:02 ذخیره فایل ارسال به دوستان

حریق مرگبار مجتمع مسکونی در پایتخت

به گزارش بابل نوین، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از وقوع آتش‌سوزی مرگبار در یک مجتمع مسکونی واقع در شهرزیبا خبر داد.

سیدجلال ملکی در این باره گفت: در ساعت ۱۶:۵۶ عصر امروز یک مورد حادثه حریق به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان ۴ ایستگاه را به همراه نردبام، تشک نجات و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه واقع در شهرزیبا بلوار تعاون اعزام کرد.
وی با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل حادثه اظهار کرد: پس از حضور عوامل آتش‌نشانی در محل مشاهده شد که حریق در یک ساختمان ۵ طبقه ۱۰ واحدی رخ داده و کانون آن واحدی ۱۰۰ متری در طبقه آخر این ساختمان بوده که کاملا شعله‌ور شده و شعله‌های آتش در حال سرایت به واحد مجاور بود.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به اقدامات آتش‌نشانان برای نجات و اطفای حریق ادامه داد:عوامل آتش‌نشانی با تقسیم شدن به دو گروه عملیات نجات و اطفای حریق را به شکل همزمان آغاز کرده و در همان دقایق اولیه با جسم بی‌جان مردی حدودا ۶۰ ساله روبرو شدند که بلافاصله وی را به عوامل اورژانس تحویل داده و مشخص شد که این فرد به دلیل سوختگی و دودگرفتگی جان خود را از دست داده است.
ملکی افزود: گروهی دیگر از آتش‌نشانان نیز با مراجعه به طبقات ۱۰ تن از ساکنان را که در شرایط ناایمنی قرار داشتند از ساختمان خارج کرده و به محلی امن انتقال دادند.
وی با اشاره به عملیات گروهی دیگر از آتش‌نشانان برای اطفای حریق افزود: عوامل آتش‌نشانی شعله‌های آتش را مهار و مدتی بعد ضمن جلوگیری از گسترش آن به طور کامل اطفا کردند.
ملکی با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است گفت: آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل و تخلیه دود در حوالی ساعت ۱۸ به عملیات خود خاتمه داده و محل را به عوامل انتظامی تحویل دادند.
منبع:ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين