امروز : چهارشنبه, ۷ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/17 - 16:22 ذخیره فایل ارسال به دوستان
آیت‌الله مهمان‌نواز:

مردم با همه ابعاد اخلاقی و رفتاری پیامبر آشنا شوند

عضو چهار دوره مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر ترویج بیش از پیش سیره نبوی در جامعه اسلامی، گفت: باید مردم با همه ابعاد اخلاقی و رفتاری پیامبر اکرم(ص) آشنا شده و تلاش کنند سیره نبوی را در زندگی خود اجرایی کنند.

 

 

به گزارش بابل نوین،آیت‌الله حبیب‌الله مهمان‌نواز، نماینده مردم استان خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری، امروز در دیدار اقشار مختلف مردم که به مناسبت سالروز میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت برگزار شد، با گرامیداشت این مناسبتها، اظهار کرد: آشنایی با ابعاد اخلاقی و رفتاری پیامبر مکرم اسلام (ص) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی اضافه کرد: ابعاد اخلاقی و رفتاری حضرت محمد (ص) بسیار وسیع بوده و تمام جنبه‌های زندگی انسان را در بر می‌گیرد؛ ازاین‌رو ضروری است مردم با همه ابعاد اخلاقی و رفتاری پیامبر اکرم (ص) آشنا شده و تلاش کنند سیره نبوی را در زندگی خود اجرایی کنند.

آیت‌الله مهمان‌نواز با اشاره به اینکه قرآن اخلاق حضرت محمد (ص) را عظیم خوانده است، افزود: خداوند متعال در قرآن کریم روش اخلاقی و رفتاری پیامبر اکرم (ص) را به‌طور کامل تأیید و آن حضرت را اسوه اخلاق، رفتار و مهرورزی معرفی کرده است.

وی ادامه داد: حضرت محمد (ص) در تمام زمان‌ها بهترین سرمشق برای بشریت به‌ویژه جامعه اسلامی بوده و هست؛ به همین دلیل لازم است مردم شناخت بیشتری از روش زندگی پیامبر عظیم‌الشأن (ص) کسب کنند.

آیت‌الله مهمان‌نواز با اشاره به ضرورت شناخت و درک عظمت اخلاق و رفتار پیامبر اکرم (ص)، خاطرنشان کرد: امروزه مردم جوامع اسلامی بخش‌ها و جنبه‌های کمی از اخلاق و رفتار پیامبر گرامی اسلام (ص) را می‌شناسند و بخشهای زیادی از اخلاق و عملکرد ایشان را فرا نگرفته‌اند.

وی تصریح کرد: امانت‌داری، صداقت، مدارا، قاطعیت، صراحت، مهرورزی، ساده زیستی و غیره برخی از خصوصیات برجسته پیامبر گرامی اسلام (ص) هستند که باید آنها را سرلوحه اعمال و رفتار خود در جامعه و خانواده قرار دهیم.

آیت‌الله مهمان‌نواز گفت: شایسته است این خصوصیات والا و ارزشمند را شناخته و به دیگران هم بشناسانیم تا مردم آنها را در زندگی شخصی و در ارتباط با فرزندان و خانواده خود به کار برده و با تأسی از سیره نبوی مهربانی و همدلی در جامعه اسلامی افزایش یابد.

گفتنی است، حدود ۱۰ درصد از جمعیت ۹۳۶ هزارنفری استان خراسان شمالی، ترکمن‌های سنی مذهب هستند که بیشتر آنها در شهرستان مرزی راز و جرگلان و بخش‌هایی از شهرستان مانه و سملقان سکونت دارند.

یادآور می‌شود، در سال ۱۳۶۰ به پیشنهاد یکی از عالمان وارسته نظام اسلامی و موافقت امام خمینی (ره)، فاصله بین دو روایت میلاد حضرت محمد (ص)، (دوازدهم ربیع‌الاول در روایات اهل تسنن و هفدهم ربیع در روایات شیعه)، با هدف ایجاد وحدت میان مسلمانان جهان به‌عنوان هفته وحدت نام‌گذاری شد./م

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين