امروز : پنج شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/05/03 - 8:45 ذخیره فایل ارسال به دوستان

برگزیدگان بخش بین‌المللی سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر

محمد محمودی/ برگزیدگان بخش بین‌المللی سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر که برای نخستین بار به صورت مستقل برگزار می‌شد،عصر شنبه ۱۲ فزوردین ۱۳۹۴ هم‌زمان با میلاد

۸۷

اهل پرواز/ پاسکال فِران

امیرالمومنین علی (ع) معرفی شدند .در این اختتامیه اسامی دو فیلم برگزیده هنر و تجربه هم اعلام شد.

هوشنگ گلمکانی و شهرام مکری به عنوان اعضای نمایندگانِ گروه هنر و تجربه روی سِن آمدند و جوایز این بخش را اعلام کردند:

– تندیس هنر و تجربه بهترین فیلم به همراه جایزه نقدی به پاسکال فِران کارگردان فیلم /اهل پرواز تعلق گرفت.

– تندیس هنر و تجربه بهترین فیلم به همراه جایزه نقدی به هومن سیدی برای فیلم / اعترافات ذهن خطرناک من اهدا شد.

اهل پرواز/Bird People سومین ساخته یِ بلند پاسکال فِران،نویسنده و کارگردانِ برجسته فرانسوی ست که در شصت و هفتمین جشنواره کَن، در لیست نامزدیِ جایزه بهترین فیلمِ برای کارهای نو و نگاهی نو،قرار داشت.داستانِ اهل پرواز در محوطه‌ی فرودگاه پاریس آغاز می شود،جایی که دو غریبه در تلاش هستند تا به زندگی خود معنایی ببخشند. یکی از آنها مهندسی آمریکایی است که تحت فشاری حرفه‌ای و عاطفی تصمیم می‌گیرد که به شکل بنیادی روند زندگی خود را تغییر دهد. نفر دوم خدمتکار هتلی است که تجربه‌ای دگرگون‌کننده و فراطبیعی در زندگی خود را پشت سر می‌گذارد.

اعترافات ذهن خطرناکِ من،دومین ساخته ی بلند هومن سیدی می باشد،این فیلم نامزد ۶جایزه سیمرغ بلورین سی و سومین جشنواره فیلم فجر(امسال) بود که برنده سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و لباس گردید. فیلم سینمایی /اعترافات ذهن خطرناک من در یک ۲۴ ساعت روایت می‌شود و درباره مردی است که در یک روز کامل هیچ چیزی را به یاد نمی‌آورد. نگار جواهریان، سیامک صفری که نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد برای بازی در این فیلم بود، عباس غزالی، میثاق زارع و بهاران بنی احمدی و بابک حمیدیان از بازیگرانِ این فیلم هستند.اکران آخرین ساخته ی هومن سیدی از ۵ اردیبهشت،در سینماهای کشور،آغاز شده است.

poshtesahneerafatezehnekhatarnakeman2

اعترافات ذهن خطرناک من/هومن سیدی

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين