امروز : شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/18 - 14:21 ذخیره فایل ارسال به دوستان
لاریجانی در پاسخ به تاجگردون:

دولت در صورت رد کلیات برنامه ششم باید لایحه جدیدی ارائه کند

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره مخالفت با کلیات لایحه برنامه ششم توسعه توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش بابل نوین، به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان،  محمدرضا تاجگردون در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۸ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به کلیات لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور به اصل ۱۱۰ قانون اساسی و ماده ۱۹۶ آیین نامه داخلی استناد کرد و گفت: با توجه به نکاتی که مخالفان کلیات لایحه برنامه ششم توسعه ارائه می کنند می خواهیم بدانیم هیأت رئیسه مجلس چه سیاستی را در قبال لایحه ششم توسعه اتخاذ کرده است.

وی گفت: براساس توضیحات نمایندگان لایحه برنامه ششم مغایرت های زیادی با اسناد بالادستی دارد بنابراین توضیح داده شود به چه نحوی قرار است این لایحه در صحن علنی بررسی شود.
 علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: ماده ۱۹۶ آیین نامه داخلی به مواد طرح ها و لوایحی برمی گردد که خلاف قانون اساسی یا اسناد بالادستی باشد که در صورت وارد بودن تذکر در خصوص مواد مذکور یا اصلاح می شود یا به کمیسیون ارجاع داده خواهد شد.
وی توضیح داد: اما در خصوص لایحه برنامه ششم باید گفت در صورتی که به کلیات آن رأی داده نشود دولت باید مجدد لایحه ای تدوین کند، کمیسیون ها آن را بررسی، کمیسیون تلفیق جدید تشکیل شود تا در نوبت صحن علنی قرار گیرد که به نظر می رسد چنین روندی تا سال آینده نیز طی نخواهد شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بنابراین موادی که ابهام دارد یا خلاف سیاست های قانون اساسی یا اسناد بالادستی است را در زمان بررسی عنوان کنید تا یا اصلاح شود یا به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شود.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين