امروز : جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/18 - 22:15 ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیش‌نویس جدید روسیه برای خروج تروریست‌ها از شرق حلب

به گزارش بابل نوین، یک شبکه خبری اعلام کرد که مسکو پیش‌نویس جدیدی را به شورای امنیت سازمان ملل برای خروج افراد مسلح از شرق حلب ارائه کرده است.

شبکه خبری الجزیره اعلام کرد که روسیه پیش‌نویش جدیدی را به شورای امنیت سازمان ملل برای عملیات تخلیه مناطق شرقی حلب از افراد مسلح ارائه کرده است.
پیشتر “ویتالی چورکین” نماینده روسیه در سازمان ملل اعلام کرده بود که مسکو پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی از سوی فرانسه درباره اعزام ناظر به حلب برای نظارت بر روند خروج افراد مسلح را وتو خواهد کرد.
فرانسه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده‌، که هدف از آن فرستادن «ناظران» ملل متحد به حلب، برای جلوگیری از آن‌چه وقوع یک «سربرنیتسای دیگر» توصیف شده، است.
«فرانوسا دلاتر» نماینده فرانسه در سازمان ملل اظهار داشت، حضور ناظران بین‌المللی می‌تواند جلوی وقوع احتمالی کشتار و تبدیل حلب به سربرنیستایی دیگر را بگیرد.
پیش‌نویس قطعنامه از دبیر کل سازمان ملل می‌خواهد تا کارکنان و پرسنل این سازمان که در حال حاضر در خاک سوریه هستند را فورا به منطقه حلب بفرستد تا «نظارتی مستقیم، مناسب و بی‌طرف (بر خروج از مناطق شرقی) انجام شود. و ناظران گزارش خود را در مورد ترک مناطق محاصره‌شده و حفاظت از غیرنظامیان ارائه کنند.»
در عین حال «بان کی‌مون» باید بر شمار پرسنل فعلی بیافزاید. این قطعنامه از دولت سوریه نیز می‌خواهد که امکان رسیدن پرسنل ملل متحد به منطقه را فراهم کند.
در صورت تصویب این قطعنامه، دبیر کل سازمان ملل موظف خواهد شد تا پس از پنج روز شورای امنیت را در جریان روند استقرار و اقدام‌های ناظران در حلب بگذارد.
منبع:تسنیم
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين