امروز : یکشنبه, ۴ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/20 - 11:10 ذخیره فایل ارسال به دوستان

بهای جهانی طلا امروز سه‌شنبه

قیمت طلا در بازارهای بین‌المللی امروز سه‌شنبه در حالی با تغییر چندانی روبرو نشده است که حملات مرگبار روز گذشته در برلین و آنکارا نتوانسته ...

به گزارش بابل نوین، قیمت طلا در بازارهای بین‌المللی امروز سه‌شنبه در حالی با تغییر چندانی روبرو نشده است که حملات مرگبار روز گذشته در برلین و آنکارا نتوانسته است بازار طلا را دستخوش تحولات بزرگی کند. به نظر می رسد سرمایه گذاران بین المللی در شرایط کنونی توجه زیادی به وضعیت نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال آینده دارند و حملات مرگبار آلمان و ترکیه نتوانسته است تاثیر چندانی بر بازارهای بین المللی داشته باشد.

بر اساس این گزارش سفیر روسیه در ترکیه روز گذشته در حال سخنرانی در یک نمایشگاه عکس در آنکارا توسط یک مامور پلیس ترور و کشته شد.

چند ساعت بعد یک کامیون خود را به یک بازار پرجمعیت کریسمس در شهر برلین آلمان کوبید و در این حادثه ۱۲ نفر کشته و ۴۸ نفر دیگر زخمی شدند.

اظهارات امیدوار کننده جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در خصوص اوضاع بازار کار و اشتغال، احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی را بیشتر کرده است.

ادوارد میر تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری اف سی استون تاکید کرد: با توجه به اینکه امروز سه شنبه آمارهای اقتصادی مهمی در آمریکا منتشر نخواهد شد، به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تغییر چندانی نخواهد داشت.

وی در ادامه افزود: طلا باید شاهد بی ثباتی اقتصادی باشد تا روند صعودی قیمت را مجددا آغاز کند ولی در شرایط کنونی که شاخص سهام در بازارهای بین المللی و ارزش دلار آمریکا رو به افزایش است، بعید است که قیمت طلا با افزایش چشمگیری روبرو شود.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی امروز سه شنبه بدون تغییر چندانی نسبت به روز گذشته به ۱۱۳۸ دلار رسیده است.

وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال بازار طلا نیز تاکید کرد: پس از شکسته شدن سطح مقاومتی ۱۱۳۷ دلاری می توان انتظار داشت که قیمت این فلز زرد تا سطح ۱۱۵۳ دلار در هر اونس افزایش یابد. میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۱٫۰۶ درصد کاهش به کمتر از ۸۲۸ تن رسیده است. میزان ذخایر طلای این صندوق از نوامبر تاکنون ۱۲ درصد کاهش داشته است.

به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا طی سال آینده ۳ بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد. وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه نیز تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت./م

منبع : ایران جیب

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين