امروز : یکشنبه, ۴ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/20 - 13:18 ذخیره فایل ارسال به دوستان

امسال چقدر اوراق مشارکت فروخته شد؟

به گزارش بابل نوین،  به نقل از خبرآنلاین، بررسی های صورت گرفته نشان می دهد تنها نیمی از اوراق مشارکتی که دولت در فاصله فروردین تا پایان مهر ماه سال جاری منتشر کرده به فروش رسیده است.

 بر این اساس در حالی که دولت ۶ هزار و ۳۹۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اوراق مشارکت منتشر کرده است ، عملکرد فروش این اوراق در همین مقطع زمانی برابر با ۳ هزار و ۲۸۹ میلیارد تومان گزارش شده است و به این ترتیب ۵۱ درصد اوراق منتشر شده از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی برای پیشبرد طرح های دولت و شهرداری مشهد برای اجرای دو طرح قطار شهری و طرح طبرسی و آبکوه منتشر کرده ، توسط مردم خریداری شد.

برخی کارشناسان بر این عقیده اند که پایین بودن نرخ سود اوراق مشارکت مهمترین دلیل استقبال کمتر مردم از این ابزار است . برآوردها حاکی از ان است که کمترین سود متعلقه به این اوراق ۱۶ درصد و بیشترین سود متعلق به آن ۲۱ درصد بوده است.اوراق منتشره سود ۱۸ درصدی نیز داراست.
به این ترتیب برخی از اوراق منتشر شده سودی بالاتر از سود اعلام شده بانکی برای سپرده ها دارا هستند،اما حتی اوراق ۲۱ درصدی منتشر شده از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز نتوانسته است با استقبال مشتریان همراه باشد چرا که بررسی ها نشان می دهد برخی بانک ها و موسسات اعتباری خاضرند سودی بیش از این میزان را به سپرده گذاران پرداخت کنند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين