امروز : سه شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/23 - 10:14 ذخیره فایل ارسال به دوستان

امسال چقدر وام ازدواج به جوانان تعلق گرفت؟

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی میزان تسهیلات ازدواج اعطای شده امسال را 590 هزار فقره به حجم 5 هزار میلیارد تومان عنوان کرد.

به گزارش بابل نوین، به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان،علی‌اصغر میرمحمدصادقی مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی در خصوص وام ازدواج اظهار داشت: حجم تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در سال جاری بیش از ۵ هزار میلیارد تومان بوده و تاکنون از ۵۹۰ هزار فقره وام ازدواج، ۴۷۲ هزار فقره وام ۱۰ میلیونی پرداخت شده است.


وی افزود: بانک مرکزی درصدد است تا آمار اعطای وام ازدواج را تا پایان سال به یک میلیون و ۲۰۰ هزار فقره برساند.

میرمحمدصادقی حجم وام ازدواج پرداخت شده در مدت مشابه سال قبل را ۱۷۵۰ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: ازفروردین تا آذر ماه سال گذشته حجم پرداخت ها حدود ۱۷۵۰ میلیارد تومان و در مدت مشابه سال جاری این رقم ۵۴۰۰ میلیارد تومان بوده است.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان الزام بانک ها به اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در ابلاغ قانون بودجه ۹۵ اظهار داشت: پرداخت وام ها اجرا و  مقرر شد تمامی متقاضیان قبل و بعد از ابلاغ بودجه، مشمول پرداخت وام شوند.

میرمحمدصادقی تصریح کرد: در سال جاری به ۹۰ هزار نفر در مردادماه، ۱۱۰ هزار نفر در شهریورماه، ۹۰هزار نفر در مهرماه و ۸۶ هزار نفر در آبان ماه تسهیلات ۱۰میلیون تومانی پرداخت شده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: تاکنون ۸میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تسهیلات ازدواج دریافت کرده‌اند این در حالی است که در سال ۹۳ تعداد بانکها فقط ۱۲ بانک بود اما اکنون همه بانکها وارد سامانه پرداخت این تسهیلات شده اند.

میرمحمد صادقی یکی از مهمترین شکایت ها به بانک مرکزی را محدود شدن برخی بانک ها برای اعطای وام عنوان کرد و گفت: دلیل این امر، افزایش حجم ثبت نام یک بانک می‌باشد و بانک مرکزی به طور موقت بانک را مسدود می‌کند تا متقاضیان به سایر بانکها مراجعه کنند و پس از تعدیل متقاضیان مجددا حساب بانک مورد نظر برای اعطای وام گشوده خواهد شد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين