امروز : پنج شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/12/23 - 11:52 ذخیره فایل ارسال به دوستان

حمله تروریستی در ملبورن استرالیا خنثی شد

به گزارش بابل نوین، پلیس آلمان از بازداشت دو تن که مظنون به برنامه‌ریزی برای حمله‌ای تروریستی علیه مرکزی تجاری در شهر اوبرهاوزن در غرب این کشور بودند، خبر داد.

حمله تروریستی در ملبورن استرالیا خنثی شد
پلیس آلمان امروز (جمعه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو مظنون به برنامه‌ریزی برای حمله‌ای تروریستی علیه مرکزی تجاری در شهر اوبرهاوزن در غرب این کشور را بازداشت کرده و آنها دو برادر ۲۸ و ۳۱ ساله اهل جمهوری کوزوو هستند.
بازداشت این دو مظنون تنها سه روز پس از حمله فردی با کامیون به بازار کریسمس شهر برلین و زیر گرفتن مردم و در نهایت کشته شدن ۱۲ تن بود، حمله‌ای که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت.
پلیس آلمان در بیانیه خود افزود: کارشناسان در حال بررسی این موضوع هستند که دقیقا هدف از این حمله چه بوده و آیا اشخاص دیگری در ارتباط با آن وجود دارند یا نه؟
در ادامه این بیانیه آمده است، پلیس از سوی دستگاه اطلاعات هشدارهایی در این خصوص دریافت کرده بود و به همین دلیل عصر روز پنج‌شنبه نیروهای امنیتی در اطراف این مرکز تجاری و در بازار کریسمس واقع در نزدیکی آن مستقر شدند.
“سنترو” مرکز تجاری مورد نظر این تروریست‌ها، یکی از بزرگترین مراکز تجاری در آلمان با ۲۵۰ پاساژ و مملو از جمعیت به ویژه در روزهای نزدیک به کریسمس است.
در حال حاضر پلیس آلمان در تعقیب انیس العامری، ۲۴ ساله و پناهنده تونسی مظنون به حمله با یک کامیون به بازار کریسمس در برلین است که روز دوشنبه انجام شد و ۱۲ کشته بر جای گذاشت.
منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين