امروز : یکشنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/23 - 17:50 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تانک لئوپارد آلمان به دست داعش افتاد

به گزارش بابل نوین، یک نشریه آلمانی از تصرف تانک لئوپارد آلمان که توسط ترکیه در جنگ سوریه مورد استفاده قرار می گرفت به دست داعش خبر داد.

به نقل از نشریه بیلد آلمان، ظاهرا جنگجویان داعش موفق شده اند تانک های آلمانی تیپ لئوپارد ۲ را در شمال سوریه به تصرف خود درآورند.

عکس هایی که سازمان تروریستی داعش روز گذشته در کانال تبلیغاتی خود (اعماق) منتشر کرده است نشان می دهد که مبارزان داعش یک تانک لئوپارد مدل ۲A4 را در شهر الباب سوریه به تصرف خود درآورده اند.

ترکیه از این مدل تانک در شمال سوریه در مبارزه با داعش و مبارزان واحد دفاع مردمی کرد YPG که شاخه سوری پ ک ک است استفاده می کرد.

شهر الباب تقریبا در ۲۵ کیلومتری جنوب مرز ترکیه در شمال سوریه واقع است. نیروهای ارتش سوریه تلاش می کنند این شهر که تحت تصرف داعش است را آزاد کنند که البته تا به حال بی نتیجه بوده است. هم زمان نیروهای امنیتی ترکیه در این منطقه با کمک تانک های آلمانی و حمایت از شورشیان سوریه سعی می کنند کنترل این شهر را بر عهده بگیرند.

در حالی که آلمان ابتدا استفاده از این تانک های مدرن را در مبارزه علیه پ ک ک برای ترکیه ممنوع کرده بود اما ظاهرا برای جنگ در سوریه و استفاده از این تانک ها در این درگیری ها شرطی برای آنکارا قرار نداده است.

 

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين