امروز : شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/24 - 15:31 ذخیره فایل ارسال به دوستان

قائم مقام حزب اعتماد ملی استعفا داد/ جمعه هفته جاری تصمیم گیری می شود

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی از استعفای رسول منتجب نیا قائم مقام این حزب خبر داد و گفت: شورای مرکزی حزب جمعه هفته جاری در این زمینه تصمیم گیری می کند.

به گزارش بابل نوین،محمد صادق جوادی ‌حصار در گفت و گو با  ایرنا افزود: استعفای قائم مقام حزب اعتماد ملی امری است که به نظر ما مقبول نیست چرا که اختلاف نظر در همه مجموعه ها به وجود می آید، این اختلاف نظر در حزب اعتماد ملی نیز بوجود آمده است.
وی ادامه داد: آقای منتجب نیا به رغم همه تلاش ها و کوشش های دوستان اعلام کرده است با این شرایط حاضر به ادامه همکاری نیست و کوشش اعضای شورای مرکزی برای انصراف وی تا کنون به نتیجه نرسیده است.
مسئول کمیته مناطق حزب اعتماد ملی گفت: تعاملات و گفت و گوهایی در این هفته صورت می گیرد و از خانواده دبیرکل حزب اعتماد ملی خواهش کردیم در این زمینه وساطت کنند تا از تصمیم خود منصرف شود.
جوادی حصار افزود: آنچه تا کنون اتفاق افتاده این بوده که آقای منتجب نیا دو مرحله طی دو ماه گذشته نامه هایی به دبیرکل حزب اعتماد ملی نوشته است و وی در مجموع، پاسخ داده چون دسترسی به اخبار و اطلاعات ندارم هر نوع تصمیم درباره این مساله را به عهده شورای مرکزی می گذارم.
وی ادامه داد: تلاش می کنیم آقای منتجب نیا همچنان به عنوان قائم مقام حزب اعتماد ملی باقی بماند ولی اگر خواهش ما به نتیجه نرسد چاره ای نداریم در شورای مرکزی برابر قوانین حزبی و نظر اکثریت شورا برای شیوه اداره حزب تصمیم بگیریم.
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی دلیل استعفای رسول منتجب نیا را دارای دو جنبه کارکردی و ذهنیتی عنوان کرد و گفت: در بخشی از نامه استعفای او به موضوعی اشاره شده که آن موضوع به نظر من با واقعیت منطبق نیست، در نامه بیان شده است گروهی در حزب شکل گرفته و می خواهند از دبیرکل، قائم مقام و منشور حزب عبور و حزب را از ماهیت خود دور و آن را به حیات خلوت برخی احزاب دیگر تبدیل کنند که این واقعیت ندارد.
جوادی حصار افزود: منتجب نیا معتقد بود در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان جایی برای احزاب دیده نشده و اگر ما بخواهیم در آن مجموعه قرار بگیریم، شان و جایگاه حزب رعایت نخواهد شد و دستاوردی نخواهد داشت و باید تاوان تصمیم دیگران را بدهیم.
وی ادامه داد: شورای مرکزی حزب اعتماد ملی معتقد است با حفظ استقلال باید با جریانات اصلاح طلب تعامل داشته باشیم و این به معنای اضمحلال هویتی حزب نیست.
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در عین حال گفت: البته بخشی از انتقادات منتجب نیا وارد بود و به همین دلیل من خدمت رییس دولت اصلاحات رسیدم که انتقادات احزاب را در شورای عالی اصلاح طلبان اعمال و رفع نقص کنند که تلاش هایی صورت گرفته است.
جوادی حصار افزود: بنای کلی حزب بر این است که در مواجهات با اردوگاه اصلاح طلبی، حفظ استقلال و تعامل منطقی داشته باشد و انتقادات رنگ تقابل پیدا نکند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين