امروز : پنج شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/05/04 - 12:29 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تجمع دانشجویان و تدابیر شدید امنیتی در دانشگاه امیرکبیر+ تصاویر

تعدادی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در مقابل محل سخنرانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در داخل دانشگاه تجمع کردند و شعارهایی مبنی بر اینکه تهمت زدن به امام جایش در دانشگاه نیست را سر دادند.

به گزارش بابل نومه به نقل از «خبرگزاری دانشجو» ، هاشمی رفسنجانی و عفت مرعشی امروز، به مناسبت بزرگداشت روز استاد از طرف ریاست دانشگاه امیرکبیر به این دانشگاه آمدند. این برنامه که قرار بود ساعت ۱۰:۳۰ برگزار شود به علت حواشی ایجاد شده به تاخیر افتاد. دانشجویان که به حضور هاشمی در دانشگاه معترض بودند با حضور در جلوی درب دانشگاه و محل ورود هاشمی در مقابل خودروی حامل وی زنجیره ی انسانی تشکیل دادند. دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردهایی به سیاسی کاری ریاست دانشگاه و نقش موثر هاشمی در فتنه ۸۸ و سخنان حاشیه ساز اخیر او معترض بودند.

بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار ما حدود ۱۵۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه مقابل درب سالن آمفی تئاتر مرکزی که هاشمی رفسنجانی قرار است در آنجا سخنرانی کند تجمع پیدا کردند و شعارهای خود را سر دادند.

گفتنی است که دانشجویان طی شعارهای خود اعلام کردند که جلسات سفارشی و فرمایشی جایگزین برنامه های دانشجویی شده است و تهمت زدن به امام جایش در دانشگاه نیست.

شایان ذکر است، که تیم حفاظت هاشمی رفسنجانی به خبرنگارانی که از صبح امروز در سالن آمفی تئاتر مرکزی این دانشگاه مستقر شده‌اند اجازه حضور یافتن در میان دانشجویان را ندادند و مانع از حضور خبرنگاران شدند.

این برنامه در حالی برگزار شد که از صبح امروز تدابیر امنیتی شدیدی در دانشگاه برقرار شده است. تعدادی از کلاس ها و آزمایشگاههای درسی مجاور مکان سخنرانی پلمپ و تعطیل شده اند. انتظامات دانشگاه با حضور در نقاط مختلف دانشگاه، سعی در پراکنده کردن دانشجویان داشتند.

در هفته‌های پیش نیز دانشگاه امیرکبیر، شاهد سخنرانی شخصیت های تنش زا چون محمدرضا خاتمی، اصغر فرهاد زاده و علی مطهری بوده است. این در حالی است که ریاست دانشگاه به برنامه های سخنرانی افرادی چون حسین شریعتمداری، بذرپاش (نماینده مجلس) و سعید زیباکلام را به علت تنش زا خواندن برنامه ها مجوز نمی دهد.

به گفته دانشجویان دعوت از هاشمی و سخنرانان قبلی در راستای یک پازل سیاسی برای آغاز فتنه ای دیگر در دانشگاه هاست که با همکاری ریاست دانشگاه انجام می شود، وگرنه به جای دعوت از هاشمی که نه یک شخصیت دانشگاهی است و نه آشنایی چندانی با  دانشگاههای سراسری دارد، می شود از شخصیتهای دانشگاهی موجه و غیرتنش زا برای بزرگداشت مقام استاد دعوت کرد!

حاشیه دیگر این مراسم حضور چند دانشجو با پلاکاردهای حمایت از موسوی و کروبی بود که به استقبال از هاشمی آمده بودند!

۱۲ ۱۳ ۱۶ ۱۷ ۱۸

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين