امروز : جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/26 - 17:48 ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد

تعیین حداقل حقوق بازنشستگان در سال ۹۶/ کف حقوق بازنشسته یک میلیون و ۵۰ هزار تومان می‌شود

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ترمیم حقوق بازنشستگان در سال آینده خبر داد و گفت: کف حقوق بازنشستگان افزایش می‌یابد به‌طوری که هیچ بازنشسته‌ای حقوق کمتر از یک میلیون تومان نخواهد داشت.

به گزارش بابل نوین، به نقل از صندوق بازنشستگی کشوری، محمود اسلامیان در حاشیه اولین همایش تخصصی امنیت غذا، سلامت و توسعه گفت: یکی از گلایه‌ها و ناراحتی‌های بازنشستگان تبعیض حقوقی آنها است.

وی با اشاره به اجرای پلکانی افزایش حقوق بازنشستگان گفت: به این منظور امسال ۷۰۰ میلیارد تومان اضافه بر بودجه دریافت کردیم و کف حقوق بازنشستگان را از ۷۵۰ هزار تومان به ۹۰۰ هزار تومان رساندیم.

اسلامیان از افزایش حقوق بازنشستگان از ۱۲ تا ۲۰ درصد به صورت پلکانی خبر داد و گفت: برای سال آینده نیز ۱۰۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: حدود ۲۵ درصد کل بازنشستگان ما حداقلی بگیر هستند و با برنامه‌ریزی صورت گرفته کف حقوق آنها به یک میلیون و ۵۰ هزارتومان خواهد رسید و می‌توان گفت سال آینده دیگر حقوق زیر یک میلیون تومان در جمعیت بازنشستگان کشوری نخواهیم داشت.

اسلامیان همچنین با اشاره به واگذاری سهام بیمه ملت به بازنشستگان گفت: این طرح از ابتدای دی ماه آغاز ‌شده و تا کنون ۲۵ هزار بازنشسته در طرح ثبت نام کرده‌اند و استقبال تا‌کنون خوب بوده است.

وی ادامه داد: هدف ما مشارکت بازنشستگان در پروژه‌های اقتصادی است و در اولین گام ۱۲ درصد سهام بیمه ملت به ۱۰۰ هزار بازنشسته واگذار می‌شود و مبلغ آن که حدود ۷۵۰ هزار تومان است از طریق وام قرض الحسنه از حقوقشان کسر خواهد شد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين