امروز : پنج شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/26 - 19:26 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اختلاف در حزب کروبی بالا گرفت/ دومین استعفا

به گزارش بابل نوین، مسئول روابط عمومی حزب اعتماد ملی از استعفای دبیرکل حزب متبوع خود خبر داد و گفت: جمعه این استعفا در شورای مرکزی بررسی می‌شود.
حمیدرضا کارگر مسئول روابط عمومی و ارتباطات مردمی و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، با اشاره به اخبار منتشر شده درباره استعفای دبیرکل حزب متبوع خود، گفت: به دلیل اینکه دبیرکل نمی‌توانست در جلسات شورای مرکزی حضور یابد از سمت خود استعفا داد.

وی تصریح کرد: در جلسه روز جمعه (۱۰دی) شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره استعفای دبیرکل تصمیم‌گیری می‌شود.

پیشتر حجت الاسلام رسول منتجب‌نیا قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی نیز از سمت خود استعفا داده بود که این استعفا ناشی از وجود اختلاف در حزب اعتمادملی بر سر همکاری یا عدم همکاری با شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بوده است.

حزب اعتماد ملی از جمله احزاب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است که اخیراً به ساز و کارهای شورای عالی سیاست‌‌گذاری اصلاح‌طلبان انتقاد کرده بود که در همین راستا اخیراً کمیته ۷ نفره‌ای به ریاست حجت الاسلام منتجب‌نیا برای تعامل با سایر احزاب اصلاح‌طلب تشکیل شد.

شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در آستانه انتخابات مجلس دهم با حضور نمایندگان احزاب اصلاح‌طلب و برخی چهره‌های غیرحزبی عضو این جناح سیاسی تشکیل شد تا برای انتخابات مجلس و نحوه ورود اصلاح‌طلبان برنامه‌ریزی کند اما با این حال برخی چهره‌ها و احزاب اصلاح‌طلب به کارکرد این شورا انتقادات جدی دارند.

پس از پایان انتخابات دور دوم مجلس دهم، این شورا به حالت تعلیق درآمد تا اینکه در اواخر مردادماه سال جاری تشکیل جلسه داد و کمیته‌ای برای بررسی اصلاح ساختارها و ترکیب جدید شورای عالی اصلاح‌طلبان تشکیل شد.

به تازگی ۷ حزب اصلاح‌طلب شامل، مردم‌سالاری، اعتمادملی، اراده ملت، مجمع دانش‌آموختگان ایران اسلامی، حزب وحدت و همکاری ملی، مجمع نیروهای خط امام(ره) و انجمن اسلامی مهندسان از شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان خارج شدند.

 

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين