امروز : پنج شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/12/27 - 11:50 ذخیره فایل ارسال به دوستان

انصراف خانواده «بیچاره» از همکاری با میراث فرهنگی

به گزارش بابل نوین، فرزند اصغر بیچاره اعلام کرد که از اختصاص مکانی به‌عنوان موزه دوربین‌ها و وسایل عکاسی پدرش با همکاری سازمان میراث فرهنگی منصرف شده است.

تورج ژوله، در این‌باره اظهار کرد: به دلایلی تصمیم گرفتیم که درباره اختصاص مکانی به‌عنوان موزه وسایل پدرم با مجموعه سازمان میراث فرهنگی همکاری نداشته باشیم. در واقع، مصلحت ندیدیم که این اتفاق بیفتد.

او ادامه داد: من و خواهرم تصمیم تازه‌ای برای موزه پدرم گرفته‌ایم که در حال پیگیری آن هستیم. در واقع خودمان کار را به‌دست خواهیم گرفت.

ژوله همچنین بیان کرد: در حال حاضر دوربین‌های عکاسی، آرشیو و وسایل پدرم نزد یکی از دوستان‌مان نگهداری می‌شود، چون هنوز درباره جایی که این آثار به‌نمایش گذاشته شود، ابهام‌هایی وجود دارد.

وی افزود: در این‌که این آثار به‌طور قطع در محلی به‌عنوان موزه نگهداری شوند، تردیدی وجود ندارد، چون نگهداری دوربین‌ها و وسایل پدرم کار سختی است و امکانات مخصوص به خود را نیاز دارد. تمام تلاش‌مان این است که مکانی به‌عنوان موزه به دوربین‌ها و وسایل پدرم اختصاص یابد تا مردم بتوانند به دیدن این آرشیو بیایند.

اصغر بیچاره، قدیمی‌ترین عکاس سینمای ایران بود. او پس از تحمل یک دوره بیماری ۲۲ خردادماه ۹۵ براثر عوارض ناشی از سرطان حنجره در آمریکا درگذشت. پیکر این هنرمند هفتم مردادماه ۹۵ پس از انتقال به ایران در سکوت خبری در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد. او متولد سال ۱۳۰۹ در تهران بود.

فرزند این هنرمند پیش‌تر اعلام کرده بود که در تلاش است وسایل و دوربین‌های پدرش بنا به وصیت خود او در محلی برای علاقه‌مندان به‌نمایش گذاشته شود.

منبع:ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين