امروز : پنج شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/12/27 - 17:11 ذخیره فایل ارسال به دوستان

باز هم درگیری لفظی بین لاریجانی و آقای پروفسور!

لاریجانی در پاسخ به تذکر نماینده تهران، گفت: آقای کواکبیان! شما فکر می‌کنید هر وقت صدایتان را بالا ببرید حرف‌تان معقول‌تر است.

به گزارش بابل نوین،مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان و در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه، در تذکری آیین‌نامه‌ای، اظهار داشت: اعضای هیأت رئیسه طبق ماده ۱۸ آیین‌نامه سوگند یاد کردند در اجرای آیین‌نامه بی‌طرفی را رعایت کنند، بنده تاکنون دو بار پیشنهاد رفع ابهام در برنامه ششم توسعه را مطرح کرده‌ام که آقای قاضی‌زاده اجازه مطرح شدن این پیشنهادات را نداده‌اند و گفتند قبل از ورود به ماده باشد، قبل از ورود هم که پیشنهاد دادم گفتند وارد نیست.

وی با بیان اینکه بنده ۲۵ مورد از تخلفات شخص رئیس مجلس طی این ۸ روز را یادداشت کردم، گفت: بنده به احترام اینکه ظاهراً گفته‌اند می‌خواهیم به طور کامل برنامه ششم توسعه را بررسی کرده و به اتمام برسانیم، سکوت کردم.

سپس علی لاریجانی رئیس مجلس خطاب به کواکبیان، گفت: این ۲۵ مورد که می‌فرمایید چیست؟

کواکبیان در پاسخ به لاریجانی گفت: یک مورد این است که شما هر وقت تشخیص می‌دهید یک ماده را رفع ابهام می‌کنید یا تغییراتی در آن ایجاد می‌کنید.

لاریجانی نیز عنوان کرد: اولاً بنده نباید این موضوع را به شما توضیح دهم، شما که خودتان در مجلس سابقه‌دار هستید، شما فکر می‌کنید هر وقت صدایتان را بالا ببرید حرف‌تان معقول‌تر است، رفع ابهام طبق آیین‌نامه باید به صورت کتبی ارائه شود، رئیس جلسه اگر رفع ابهام را بپذیرد، مطرح می‌شود و اگر هم کسی مخالف نباشد، رأی‌گیری می‌کنیم و این از اختیارات رئیس مجلس است.

کواکبیان در پاسخ به لاریجانی گفت: امروز آقای دهقان نماینده طرقبه ابهام نسبت به کل ماده داشت که این رفع ابهام مطرح شد.

علی لاریجانی در پاسخ به کواکبیان تصریح کرد: ابهام آقای دهفان مربوط به بند (م) ماده ۴۱ برنامه ششم بود، آقای دهقان گفتند اشکالاتی دارد، بنده هم پذیرفتم و رأی گرفتیم و در نهایت این بند به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.

رئیس مجلس همچنین گفت: آن ۲۵ مورتون رو هم به بنده بدهید.

کواکبیان در پاسخ به لاریجانی گفت: آقای تاجگردون گفتند کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه «آش شله قلم کاری» را تحویل مجلس داده است.

رئیس مجلس در پاسخ به این جمله کواکبیان تأکید کرد: اگر آقای تاجگردون نکته‌ای را گفتند بنده نخواستم جواب ایشان را بدهم، آقای تاجگردون خودشان عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم بودند و هستند، بنابراین بهتر است یکدیگر را تخریب نکنید، اعضای کمیسیون تلفیق برنامه ششم هم نمایندگان همین مجلس هستند./ز

افکارنیوز

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين