امروز : شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/27 - 20:53 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سفر رئیس جمهور سریلانکا به ایران

به گزارش بابل نوین، سروزیر ایالت دولتی سریلانکا با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری ایرانی‌ها در سریلانکا افزایش خواهد یافت، گفت: رئیس جمهور سریلانکا ماه آینده به ایران سفر خواهد کرد.
نظیر احمد امشب در دیدار هیئت دولتی سریلانکا با استاندار مازندران، اظهار داشت: روابط دولتی ایران و سریلانکا بسیار طولانی است.

وی افزود: رئیس جمهور سریلانکا ماه آینده به ایران سفر خواهد کرد و این سفر سبب ارتقا روابط ایران و سریلانکا می‌شود.

سروزیر ایالت شرقی سریلانکا با اشاره به اینکه سریلانکا از ۳۰ سال گذشته تحت تاثیر جنگ قرار گرفته است، تصریح کرد: چین، آمریکا و ژاپن علاقمند به سرمایه‌گذاری در سریلانکا هستند.

وی با بیان اینکه توجه به رفاه اجتماعی و تشکل‌های اجتماعی مدنظر دولت فعلی سریلانکاست، افزود: سرمایه‌گذاری صنعتی مدنظر کشور سریلانکا با کشورهای دیگر نظیر ایران است.

احمد با اعلام اینکه ایران اسلامی در حوزه سدسازی و انرژی سرمایه‌گذاری فراوانی در سریلانکا صورت داده است، گفت: بالغ بر ۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی توسط ایرانی‌ها انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه بنده نماینده بخش مسلمان نشین سریلانکا هستم، افزود: اکثریت احزاب سیاسی در سریلانکا از حزب سیاسی اسلامی بنده حمایت می‌کند.

احمد با بیان اینکه ائتلاف و همبستگی بین جریانات سیاسی سریلانکا تداوم خواهد داشت، گفت: مازندران و سریلانکا دارای مشترکات فراوانی بوده که در حوزه کشاورزی و گردشگری قابلیت تبادل است.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون هکتار زمین کشاورزی در سریلانکا داریم، افزود: ۴۵۰ هزار هکتار از این اراضی قابلیت کشت را دارد.

سروزیر ایالت شرقی سریلانکا با بیان اینکه طبیعت این کشور بیشتر آفتابی و بارانی است، گفت: بسیاری از اهداف اقتصادی و روابط تجاری مازندران و سریلانکا در کشور محقق خواهد شد.

احمد با اشاره به اینکه نیازمند تکنولوژی صنعت آب توسط مهندسان ایرانی در سریلانکا هستیم، افزود: با توجه به این شاخص می‌توانیم، ظرفیت‌های کشاورزی کشور را تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه مزرعه مرغداری مناسب در ایالت شرقی سریلانکا نداریم، گفت: در حوزه دام و طیور، ماهیگیری نیز آمادگی تبادل همکاری هستیم.

این مسئول سریلانکا از آمادگی این کشور برای توسعه تعاملات گردشگری دو کشور خبر داد و افزود: جذب توریست از ایران به سریلانکا و توامان سبب تحکیم روابط دو کشور خواهد شد.

 

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين