امروز : سه شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/12/28 - 11:44 ذخیره فایل ارسال به دوستان
بانک مرکزی ابلاغ کرد؛

الزام بانک ها به تدوین صورت های مالی ۱۳۹۵ بانک ها بر مبنای IFRS

بانک مرکزی در بخشنامه ای با ارسال «مجموعه راهنمای تغییرات صورت‌های مالی» به بانک‌ها و موسسات اعتباری از آنها خواست صورت های مالی سال جاری خود را مطابق با نمونه ابلاغی بهمن ماه 1394 بانک مرکزی، تدوین و ارایه کنند.

به گزارش بابل نوین، به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه خود تاکید کرد: تدوین و ارایه کامل صورت‌های مالی همگرا با IFRS مطابق با نمونه ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از حداقل انتظارات معاونت نظارتی بانک مرکزی در رابطه با تدوین صورت های مالی سال ۱۳۹۵ (میان‌دوره‌ای و سالانه) است.
بانک مرکزی همچنین از پیگیری های وزیر امور اقتصادی و دارایی برای اجرای کامل استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی IFRS در ایران قدردانی کرد.
به گزارش ایرنا، ارایه صورت‌های مالی سال ۱۳۹۴ (نخستین سال اجرای صورت های مالی نمونه ابلاغی)، از سوی برخی از بانک‌ها و موسسه اعتباری با یادداشت‌های ناقص همراه بود و برای مساعدت با بانک‌ها و موسسات اعتباری که به دلایل مختلف نتوانستند تمامی اطلاعات لازم را فراهم کنند، مورد پذیرش بانک مرکزی واقع شد.
با این حال بانک مرکزی بار دیگر تاکید کرد: در ارتباط با صورت های مالی سال ۱۳۹۵، ضروری است تمام صورت های مالی و یادداشت‌های همراه آن مطابق با نمونه ابلاغی به طور کامل تدوین و ارایه شود تا مشکلی در ارتباط با صدور مجوز برگزاری مجامع بانک‌ها و موسسات اعتباری در بازه زمانی مقرر پیش نیاید.
همچنین به منظور مساعدت بیشتر در این زمینه، پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، برگزاری کارگاه‌های آموزشی را پیش‌بینی کرده که زمان‌بندی آن پس از این از سوی پژوهشکده، اطلاع‌رسانی خواهد شد.‏‏‏
بر این اساس بانک مرکزی پیرو بخشنامه پیشین خود درباره لزوم تهیه صورت های مالی سال ۱۳۹۴ و همچنین سال های آتی در چارچوب صورت های مالی نمونه مطابق با استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی (IFRS) مجموعه راهنمای تغییرات صورت‌های مالی بانک‌ها و موسسات اعتباری مرتبط با آن را برای بهره‌برداری لازم به بانک ها و موسسات اعتباری ارسال کرد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين