امروز : یکشنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/28 - 11:53 ذخیره فایل ارسال به دوستان

کریسمس تاثیری در بازار شیرینی و شکلات ندارد / قیمت شیرینی شیرین‌تر می‌شود؟

رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات از تقاضای اتحادیه برای افزایش قیمت شیرینی خبر داد و گفت: تعرفه‌های شیرینی از سال 93 تا کنون هیچگونه افزایشی قیمتی نداشته و تولیدکنندگان بلاجبار این نرخ‌های سال 93 را اعمال می‌کنند.

به گزارش بابل نوین، علی بهره‌مند در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، در ارتباط با تقاضای شکلات و شیرینی با توجه به نزدیکی روز میلاد مسیح و عید کریسمس، اظهار کرد: در روزهای گذشته با توجه به ولادت حضرت محمد(ص) و شب یلدا تقاضا برای شکلات و شیرینی افزایش یافت اما در بحث کریسمس باید گفت که به نظر نمی‌رسد همچون دو روز پشت سر گذاشته شاهد استقبال مردم باشیم.

رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات، افزود: در حال حاضر در ایران شکلات‌هایی از کشورهای بلژیک،روسیه،اکراین و آذربایجان وارد کشور می‌شود که با توجه به ورود برخی شکلات‌های قاچاق به صورت چمدانی به کشور از عرضه‌کنندگان خواسته شده که به بنگاه‌های مجاز مراجعه و با فاکتور خرید این محصولات را خریداری کنند که تا کنون با بازرسی‌هایی که انجام شده هیچگونه کالای قاچاقی مشاهده نشده است.
بهره‌مند، تصریح کرد: قیمت شکلات‌های خارجی به نسبت تولیدات داخلی چند برابر بوده و به همین علت مردم می‌توانند برخی شکلات‌ها را با همان کیفیت و از تولیدات داخلی خریداری کنند.
وی با بیان این که در کشور کارخانه‌های شکلات سازی با کیفیت و شناخته شده‌ای وجود دارد، گفت: شاید شکلات‌های داخلی به مانند شکلات‌های برخی کشورها با کیفیت نباشد اما از محصولات خارجی کیفیت بهتری داشته و توصیه اتحادیه شیرینی و شکلات به عرضه کنندگان و خریداران این بوده که از تولید داخلی حمایت کنند.
رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات با اشاره به این که تعرفه‌های شیرینی از سال ۹۳ تا کنون هیچگونه افزایشی قیمتی را اعمال نکردیم، افزود: دروضعیت فعلی تولیدکنندگان بلاجبار این نرخ‌های سال ۹۳ را اعمال می‌کنند البته که اتحادیه پیگیر افزایش چند درصدی قیمت شیرینی در روزهای آینده خواهد بود.
بهره‌مند در ارتباط با صادرات و واردات شیرینی به دیگر کشورها، اظهار کرد: در وضعیت فعلی صادرات از ایران به طور گسترده نبود و تنها برخی از کالاهای محدود به بازارهای صادراتی عرضه می شوند و نکته قابل توجه اینجاست که هیچ گونه وارداتی نیز به کشور انجام نمی شود.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين