امروز : جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/28 - 20:30 ذخیره فایل ارسال به دوستان
آيت‌الله توکل:

توبه سران فتنه قبول نگردیده و عقاب شدید الهی دامنگیرشان خواهد شد

عضو خبرگان رهبری گفت: یادتان می‌آید در ماجرای چند ماهه فتنه 88 چه افرادي به خاطر فتنه، كشته و زخمي شدند و چقدر به اموال عمومي يا شخصي مردم زيان وارد آمد،خسارت‌هاي جاري اين ظلم بزرگ نشان مي‌دهد كه توبه سران فتنه قبول نگرديده و عقاب شديد الهي دامنگيرشان خواهد شد.

به گزارش بابل نوین به نقل از بلاغ، آیت‌الله سید رحیم توکل امروز در پایان درس خارج فقه خود در حوزه علمیه قم با اشاره به جنایاتی که فتنه‌گران نسبت به این کشور اسلامی روا داشتند اظهار کرد: مطابق آیه ۲۵ سوره انفال باید از فتنه‌هایی که دامن همه را می گیرد، واهمه داشت.
وی افزود: سران فاسد فتنه، کار غلطی را آغاز کردند به توصیه‌ها و سخنان دلسوزانه رهبر انقلاب گوش نداده به لجاجت خود ادامه دادند.
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: رهبر معظم از آن‌ها خواست هر صندوق را در هر منطقه‌ای که به شمارش آن اعتراض دارند بازشماری نمایند، اما نپذیرفتند و بر زیاده‌خواهی‌های خود اصرار کردند.
آیت‌الله توکل تصریح کرد: رهبر با درایت انقلاب نکته‌ای را به این افراد گوشزد کرد که طولی نکشید صحت آن بر همگان ثابت شد ایشان خطاب به سران فتنه فرمود” شروع کننده این جریان شما هستید، اما ادامه دهندگان آن کسان دیگری خواهند بود” آن‌ها جریانی اشتباه و خانمان سوز را ایجاد کردند اما مدیریت آن به دست دشمنان اسلام و انقلاب افتاد.
وی افزود: نکبت فتنه ۸۸ تا الان نیز ادامه دارد و به نسل بعد نیز منتقل خواهد شد، این مصداق همان آیه است که ظلم آن‌ها دامن خیلی‌ها را گرفت.
عضو خبرگان رهبری گفت: یادتان می‌آید در ماجرای چند ماهه فتنه ۸۸ چه افرادی به خاطر فتنه، کشته و زخمی شدند و چقدر به اموال عمومی یا شخصی مردم زیان وارد آمد، چقدر مملکت به‌خاطر حمایت کشورهای مستکبر از فتنه گران متحمل خسارت گردید، چه افرادی که به خاطر این فتنه از نظر اعتقادی دچار تزلزل شدند و خسارت‌های جاری این ظلم بزرگ نشان می‌دهد که توبه سران فتنه قبول نگردیده و عقاب شدید الهی دامنگیرشان خواهد شد.
وی یادآور شد: آن‌چه که در روز عاشورای ۸۸ گذشت یک برنامه از پیش طراحی شده برای ضربه بر پیکره اسلام بود، عده ای به خیابان‌ها آمدند و در آن روز بزرگ که همه انبیا، ائمه و ملائکه گریان هستند به رقص و هلهله پرداختند، کشف حجاب کردند و به عزاداران حسینی حمله ور شدند که جای تاسف دارد.
استاد برجسته حوزه علمیه قم اظهار کرد: سران فتنه می‌توانستند اعلام کنند که اعتراضشان تنها به نتایج انتخابات بوده و رفتارهای هنجارشکن دشمنان دین و انقلاب را قبول ندارند اما آن‌ها نه تنها از حرمت‌شکنان عاشورا برائت نجستند حتی در بیانیه‌ای که آقای موسوی صادر کرد، هنجارشکنان وقیح عاشورا خداجو لقب گرفتند! این تعبیر او یادآور جمله معروف عمروسعد است که در روز عاشورا هنگام صدور دستور حمله به سپاه مظلوم اباعبدالله(ع) گفت”ای لشکر خدا به حسین حمله کنید و در رفتن به بهشت از هم سبقت بگیرید”!!
آیت‌الله توکل تصریح کرد: نتیجه فتنه‌گری‌ها آن شد که دشمن زبون در برابرعظمت اتحاد ملت به زانو در آمده بود دوباره جری شده و احساس قدرت کند، دشمن فهمید که می‌تواند در داخل نظام روی عده‌ای سرمایه‌گذاری کرده و در حرکت انقلاب خلل ایجاد کند.
وی افزود: برای جریان فتنه همین نکبت بس که تمام دشمنان ملت از آمریکا و انگلیس تا اسرائیل و آل‌سعود به حمایت و تایید آنها برخواستند.
عضو خبرگان رهبری در پایان درس خارج فقه گفت: بزرگ‌ترین ویژگی ۹دی که در تاریخ ماندگار خواهد شد آن بود که مردم به طور خودجوش و بدون آن که امری از سوی مسئولان صادر شده باشد به خیابان‌ها آمده و عزم خود را برای خاموش‌سازی آتش فتنه نشان دادند، دعا می کنیم خدا آن چنان که شأن نام “یامنتقم” اوست، فتنه گران را عقوبت نماید.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين