امروز : چهارشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/29 - 12:22 ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون قرارگاه فرهنگی خاتم‌الاوصیا:

دشمنان در ۹ دی از امام حسین(ع) و ولایت‌فقیه شکست خوردند/برخی مسئولان ما پاکار انقلاب نیستند

معاون قرارگاه فرهنگی خاتم‌الاوصیا گفت: 9 دی سیلی محکمی بود بر دهان آنان که فکر می‌کردند مردم عرق دینی ندارند. دشمنان در 9 دی از امام حسین و ولایت‌فقیه شکست خوردند


به گزارش بابل نوین، ۹ دی نماد اقتدار و بصیرت ملت عاشورایی ایران اسلامی است.

این روز باشکوه همواره در خاطره ملت ایران خواهد ماند و فعالان فرهنگی و سیاسی جوان در آگاهی‌بخشی و ماندگاری این روز بیشترین نقش را ایفا خواهند کرد.
به همین دلیل در حاشیه مراسم شب گذشته گرامیداشت حماسه ۹دی در آستان مقدس پیرعلم بابل پای صحبت‌های حسین حسین‌زاده نوری،معاون  قرارگاه فرهنگی خاتم‌الاوصیا نشستیم.

لطفا خودتان را معرفی نمایید؟
با سلام به شما و خوانندگان سایت خبری بابل نوین، بنده حسین حسین‌زاده نوری، معاون  قرارگاه فرهنگی خاتم‌الاوصیا هستم.

نظر شما در مورد حماسه ۹ دی چیست؟
حماسه ۹ دی یک پدیده باشکوه در انقلاب ما بود که توسط مردم خلق شد، هیچ تحلیل‌گری چنین رویدادی را پیش‌بینی نمی‌کرد نه تحلیل‌گران داخلی و نه تحلیل‌گران خارجی.
تصور بر این بود که آشوب‌ها بین مردم شدت می‌یابد و هر سال با کوچکترین بهانه و رویدادی دعواهای خیابانی و اغتشاشات دوباره آغاز و هزینه‌هایی بر نظام تحمیل می‌شود و به این شکل آقایان سهم خیالی خود را از این نظام خواهد گرفت اما مردم آگاه با حضورشان همه تصورات را بر‌هم زدند.

چرا مردم در روز ۹ دی ۱۳۸۸ این حماسه و حضور را خلق کردند؟
مردم در خلق حماسه ۹ دی بازیگر اصلی بودند که از هر جناح و تفکری پای انقلاب و اعتقاداتشان ماندند.
فتنه۸۸ با حمایت اشرافیت شکل گرفت ملت ایران همیشه در برابر اشرافیت ایستادند و این‌بار هم به پا خواستند، هنگامی که دریافتند دعوا دیگر دعوای انتخاباتی، سلیقه‌ای بین ۲ فرد و کاندیدا نیست و هتاکان ولایت فقیه و  عزاداران ابا عبد‌الله را هدف قرار دادند آرام نماندند، دیگر هر انسان با وجدان و خداجوی حقیقی موضع خود را از این افراد جدا کرد، چه بسا افرادی که حتی به همان فتنه‌گران رای داند اما آمدند و پای انقلابشان ایستادند.
۹ دی سیلی محکمی بود بر دهان دشمنان که فکر می‌کردند مردم عرق دینی ندارند، دشمنان در نه دی از  امام حسین(ع) و ولایت‌فقیه شکست خوردند.

به نظر شما مقام معظم رهبری چه نقشی در آگاهی‌بخشی و حضور مردم  در این روز داشتند؟
رهبری و مدیریت حضرت آقا بی‌نظیر بود، عده‌ای معتقد بودند ایشان جانب‌دارانه برخورد کردند اما در موقعیت‌های مشابه در سالهای قبل نیز ایشان بر صحت انتخابات تاکید داشتند، هرجا جناب احمدی‌نژاد اشتباه داشتند بسیار صریح و قاطعانه اعلام کردند و جالب است در بزنگاه‌هایی به کمک آقایان خاتمی و روحانی آمدند که کسی انتظارش را نداشت پس شائبه‌ جانب‌داری ایشان برای مردم از بین رفت، از طرفی ایشان می‌توانستند مانند بسیاری از کشورهای دیگر بسیار محکم برخورد کنند، حضرت آقا اجازه ندادند تانکی در خیابان وارد شود و دعوا بین مردم شدت یابد.
همین آمریکا که با تمام توان در فتنه ۸۸ علیه نظام فعالیت کرد، اخیرا خود درگیر همین اتقاقات شد ببینید با مردم چه کردند! کسی صدایش را هم درنیاورد همه رسانه‌ها هم‌صدای آمریکا بودند اما در قضیه فتنه۸۸ بیش از یکصد شبکه خبری از عرب‌های وهابی تا صهیونیست‌ها علیه ایران فعالیت و خبر جعل می‌کردند، مثلث غربی، عربی و عبری که همین الان بلای جان سوریه شده است علیه ما متحد بودند اما نتوانستند کاری کنند آن هم به علت هوشمندی و درایت مقام معظم رهبری که بر آگاهی مردم تاکید داشتند،. ایشان برخورد پدرانه کردند نه سلبی.

به نظر شما مردم و مسئولان از آن روز بزرگ چه درسی گرفتند؟
در قرآن آمده است که گوساله‌پرستان بلاهای الهی را دیدند اما فقط به ظاهر توبه کردند و در دل‌هاشان مهر گوساله وجود داشته است، شخص لجوج هیچ‌گاه برنمی‌گردد، اینان لجاجت کردند، از هر دو جناح هنوز هم هستند کسانی که بر مواضع‌شان پافشاری می‌کنند، اینان از اتفاقات هیچ عبرتی نگرفتند.
متاسفانه مسئولان غافل ماندند و درس نگرفتند، آنان باید پای شعار و ادعاهایشان می‌مانند، برخی مسئولان ما پاکار انقلاب نیستند و به توصیه‌های مقام معظم رهبری  توجه ویژه نمی‌کنند که اگر توجه می‌کردند این فتنه هیچ‌گاه شکل نمی‌گرفت، اگر بر ادعای توهم توطئه تاکید نداشتند هزینه گزاف ۸ ماه درگیری برای نظام بوجود نمی‌آمد.
مردم اما از این فتنه درس وحدت گرفتند، مردم اهل یقین بوده و هستند، بنا به فرموده رهبر کبیر انقلاب” کلّکم راع و کلّکم مسؤول” همه ما مسئولیم، مایی که چراغ قرمزی را رد می‌کنیم اگر پشت همان میزها قرار بگیریم ممکن است اختلاس کنیم، رشوه بگیریم و… پس همه ما در هرجایگاهی باید مراقب باشیم و اعتقاداتمان را زیرپا نگذاریم.

آیا همچنان باید از عوامل فتنه ۸۸ در جامعه سخن گفت و ضرورت این کار چیست؟
بله نباید آن اتفاقات را از یاد ببریم، البته نه اینکه از باب سرزنش صحبت کنیم خیر، بلکه باید نگاه تحلیلی داشته باشیم، باید حواسمان را جمع کنیم، نباید بگذاریم طرف مقابل حس کند هربار می تواند بیاید و چنگی به چهره نظام بزند، بعد هم برود حاجی حاجی مکه این خوب نیست.
اگر کسی که بی قانونی می‌کند در قبال آن کار محاکمه نشود و جزای متناسب با آن حکمش را نبیند قطعا دوباره آن عمل را تکرار می‌کند، اگر ما یادآوری می‌کنیم از این جهت است که نقاط ضعف را بیابیم، بینیم از کدام سوراخ گزیده شدیم و عوامل نفوذ و رخنه را دریابیم، اختلاف نظر سیاسی و اعتقادی همیشه هست هیچ‌گاه برای این اختلاف نظرات نباید به چهره مادر میهن پنجه بندازیم، کسی که در این کشور  بزرگ می‌شود، رشد می‌کند نباید چهره با چهره همین کشور بایستد، اگر از این تاریخ درس نگیریم و یادآوری نکنیم قطعا دوباره همین سیلی را می‌خوریم.

عوامل داخلی و خارجی چه تاثیری در جریانات فتنه ۸۸ داشتند؟
عوامل بسیاری از سال‌ها قبل برای براندازی نقشه چیدند، مجاهدین خلق، نیروهای جاسوسی، مزدورانی که در کردستان سر هموطنان ما را می‌بریدند، ریگی ملعون، عرب‌های وهابی، آمریکا، انگلیس و … اما آن کسانی که بازیگر سناریو دشمنان شدند خود این آقایان بودند که بر نفاق دامن زدند و برای بازی‌های جناحی کشور را به آتش کشیدند.
در این دنیای بی‌قانون که رسانه‌ها حامی تروریست‌ها و بچه‌کشان هستند اگر ما هم به این اختلافات دامن بزنیم و انقلابمان را تضعیف کنیم نهایت بی‌انصافی است.

سخن پایانی؟
ممنون از شما، آرزومند عاقبت بخیری برای نظام و ملت ایران هستم.

خبرنگار: سمانه صالح طبری

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين