امروز : پنج شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/12/29 - 13:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان
فرمانده دانشگاه امام‌حسین(ع):

برای پیشگیری از فتنه‌های بعدی باید حماسه ۹ دی مدنظر مسئولان و مردم باشد

سردار حسنی آهنگر گفت: برای پیشگیری از فتنه‌های بعدی باید حماسه 9 دی همیشه مدنظر مسئولان و مردم قرار گیرد، جنگ فرهنگی در این عرصه‌ها سخت‌تر از جنگ نظامی است و بدانید آینده از آن ما خواهد بود.


به گزارش بابل نوین، به نقل از بلاغ، فرمانده دانشگاه جامع امام حسین(ع) سردار محمدرضا حسنی آهنگر در همایش ۹ دی شهرستان بابل اظهار کرد: باید از حماسه ۹ دی درس گرفت تا در مقابل تهدیدها مردم و مسئولان بدانند می‌شود انقلابی عمل کرد و پیروز شد.
وی افزود: در دو دهه اخیر علی‌الخصوص بعد از حوادث کوی دانشگاه و فتنه ۸۸ رهبر انقلاب در بسیاری از سخنرانی‌هایشان در جمع‌های خصوصی و عمومی تاکید بر انقلابی بودن و انقلابی اندیشیدن می‌کنند و از مردم و مسئولان می‌خواهند درک و فهم انقلابی را در خود نهادینه کنند، واقعا باید توجه کرد که انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن یعنی چه؟
فرمانده دانشگاه جامع امام حسین(ع) ادامه داد: در شرایط کنونی با توجه به قدرت کم‌نظیر ایران در عرصه معادلات بین‌الملل دوست و دشمن گواهی می‌دهند انقلاب اسلامی تهدیدی برای سلطه جهانی است و این مسئله از زنگ خطری ایجاد شد که در سال ۵۷ با پیروزی شکوهمند مردم ایران بر رژیم طاغوت و بعد از آن پیروزی در جنگ تحمیلی به صدا در آمد.
این مسئول نظامی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران به گفته امام راحل نقطه شروع برای تحقق حاکمیت اسلام بر جهان و زمینه سازی برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) است و دشمن برای عدم تحقق این مسئله با تمام قوا دست به کار شده است .
وی با اشاره به مشکلات متعددی که دشمن برای ما ایجاد کرد گفت: از ابتدای پیروزی شکوهمند ایران در بهمن ۵۷ دشمن با برنامه‌های مختلف از جمله ترور بیش از ۱۷ هزار نفر از نخبگان، مسئولان و مردم بی دفاع کشور ما و ۵ کودتای مختلف درصدد براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی برامده است و اگر هر کشوری بود تا به حال نابود شده بود اما انقلاب اسلامی به پشتوانه خداوند متعال، رهبری فرزانگانی چون امام راحل و مقام معظم رهبری و حمایت مردم از همه تلاطم‌های عبور کرده و کشتی اسلام در مسیر رشد و بالندگی است.
سردار حسنی افزود: در جنگ‌های دنیا سابقه ندارد شرق و غرب برای از بین بردن یک حاکمیت دست به دست هم دهند اما در مقابل ایران در دوران دفاع مقدس این اتفاق افتاد و در جریان اتفاقات سال ۸۸ نیز شاهد این هم پیمانی در سطح وسیع بودیم که با هوشیاری رهبر فرزانه و بصیرت مردم این نقشه نیز نقش برآب شد.
وی ادامه داد: امروز نیز بیش از ۲۱ مرکز اطلاعاتی در جهان علی‌الخصوص امریکا و اسرائیل مانند سرویس اطلاعاتی آی پک به همراه ۲۳۰۰ دانشگاه در آمریکا در حال رصد اطلاعاتی کشور ما و تولید محتوا برای از بین بردن نظام اسلامی هستند.
فرمانده دانشگاه امام حسین(ع) با اشاره به اسناد مختلف جمع‌آوری شده از فتنه و دسیسه داخلی و خارجی دشمنان بر علیه ایران اسلامی تصریح کرد: غول‌های اقتصادی دنیا، رسانه‌های خبری و مجازی و شورای سیاست‌گذاری دول غرب به دنبال براندازی نظام هستند که تا به امروز بیش از۱۶ هزار سند در این زمینه جمع‌آوری شده و هر روز بر تعداد این اسناد اضافه می‌شود که جای تاسف دارد.
وی افزود: مردم در سال ۸۸ به توهین بر امام حسین(ع) و ولایت فقیه عکس العمل نشان دادند و وقتی متوجه شدند ریشه این فتنه از کجاست موفق به از بین بردن فتنه شدند و با همین شیوه در طول سال‌های مختلف با حضور در صحنه نظام غرب و شرق را امروز از دور سلطه‌گری خارج کردند.
سردار حسنی بر مسئله نفوذی که مقام معظم رهبری اشاره کردند تاکید و گفت: دشمن در سه سطح برنامه‌ریزی کرده است تا به ما ضربه بزند اول در سطح عامه مردم، دوم در سطح نخبگان و سوم در سطح حاکمیت، که نفوذ در بین مردم و نخبگان را در اولویت قرار داده است تا با بدست گیری جریانات حاکمیتی در انتخابات بر ما پیروز شود.
وی با اشاره به مسئله جنگ نرم یادآور شد: مقام معظم رهبری سال‌‌هاست که از مسئله جنگ نرم یاد می‌کنند و بدانید ما در عرصه جنگ سخت و نظامی به هیچ‌وجه آسیب جدی نخواهیم دید اما امروز شاهد برخی معضلات و مشکلات در عرصه جنگ نرم فرهنگی هستیم.
این فرمانده ارشد نظامی ادامه داد: وقت رهبر انقلاب می‌فرماید من دست قدرت الهی را در بسیاری از امور می ‌بینم شناخت برنامه‌های دشمن، ابزار و حیله‌های آن باید به درستی رصد شود تا جلوی بسیاری از مشکلات و فتنه‌گری‌ها گرفته شود.
وی تاکید کرد: نبرد نامقارن ما با آمریکا همچنان ادامه دارد و قدرت برتر ایمان ما باعث پیروزی‌های مختلف در سطح منطقه شده است، باید به راهبرد رهبری در حوزه فرهنگی و جهاد علمی توجه دقیق داشت.
حسنی افزود: باید به مرکز و کانون توجه دشمن به توطعه در دانشگاه‌ها و مدارس دقیق بنگریم آنجا که رهبر انقلاب می‌فرماید اساتید دانشگاه‌ها فرماندهان جنگ نرم و دانشجویان افسران خط مقدم جنگ نرم هستند توجه کرد و راه برون رفت از مشکلات را در داخل پیدا کرد.
وی ادامه داد: توجه به مشکلات مردم باعث پروزی‌های بزرگ در عرصه داخلی خواهد شد و باید در اولویت امور قرار گیرد.
فرمانده دانشگاه امام حسین(ع) ادامه داد: اگر سوم خرداد روز ازاد سازی خرمشهر است روز ۹ دی هم روز آزادسازی تهران بزرگ باید قلمداد شود و تک مناسبی به ۸ ماه اغتشاش و درگیری ایجاد شده از سوی دشمن و عوامل داخلی آن بود.
وی افزود: در۹ دی آن سختی‌های بزرگ که رهبر انقلاب این جریانات را حتی از دفاع مقدس سخت‌تر می‌دانست با بصیرت مردم به پیروزی بزرگ تبدیل شد.
سردار حسنی در پایان گفت: برای پیشگیری از فتنه‌های بعدی باید حماسه ۹ دی همیشه مدنظر مسئولان و مردم قرار گیرد و به دنبال حل مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مردم باشیم  چون جنگ فرهنگی در این عرصه‌ها سخت‌تر از جنگ نظامی است و بدانید آینده از آن ما خواهد بود.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين